Lautaro Martinez, Foto: EPA-EFE/ROBERTO BREGANI

21. kolo serije a

"Neroazuri" čuvaju drugu poziciju italijanskog šampionata

Objavljeno: 22:51h

Fudbaleri Intera su savladali ekipu Milana u derbiju "Dela Madonina" rezultatom 1:0, u okviru 21. kola Serije A.

Čovek odluke je bio Lautaro Martinez koji je postigao jedini gol na meču u 34. minutu.

Čalhanoglu je izveo korner sa leve strane, a Martinez je ostao sam u petercu i glavom poslao loptu u mrežu.

Neroazuri su od samog starta meča nametnuli svoj tempo, Argentinac je pre pomenute situacije već ulazio u šanse za gol, ali to mu je pošlo za rukom do 10ak minuta pre kraja prvog poluvremena.

FK Milan, FK Inter, Serija A

Donekle su se probudili fudbaleri Milana u drugih 45 minuta, ali bili su to jalovi napadi, pa je Inter zasluženo slavio.

Inter je nakon ovog meča stigao do ukupno 43 boda i trenutno su drugi pred gostovanje u Đenovi ekipi Sampdorije.

Milan je vezao treći poraz i petu utakmicu bez pobede u ligi. Aktuelni šampion je šesti sa 38 bodova, a u narednom kolu dočekuju Torino.