MESI DAO GOL I PRESTIGAO RONALDA NA VEČNOJ LISTI! Argentinac srušio još jedan rekord (FOTO)
Lionel Mesi i Kristijano Ronaldo, Foto: EPA-EFE/STR

ISPISAO ISTORIJU

Lionel je pogodio za 2:0 protiv Monpeljea u pobedi Pari Sen Žermena od 3:1

Lionel Mesi "preskočio" je Kristijana Ronalda i ušao je u istoriju fudbala!

Argentinac je pobedi Pari Sen Žermena na gostovanju Monpeljeu od 3:1 u 21. Lige 1 postigao gol za 2:0 i tako došao do 697. pogotka u ligama petice.

Do sada je po tom parametru bio izjednačen sa Portugalcem koji je nedavno potpisao za Al Nasr iz Rijada u Saudijskoj Arabiji.

Na ovom meču Kilijan Mbape je promašio dva penala u 10. minutu, prvobitan i ponovljeni, a u 21. minutu se i povredio i napustio igru.

"Sveci" su do trijumfa stigli na krilima Fabijana Ruiza u 55. minutu, a Španac je bio asistent kod Leovog.

Domaćin je smanjio preko Nordina u 89. minutu, a konačan rezultat u drugom minutu nadoknade postavio je Zaire - Emeri.