Predrag Rajković, Foto: Mutsu Kawamori / AFLO / Profimedia

19. KOLO LALIGE

Srpski golman dva puta kapitulirao

Objavljeno: 17:01h

Fudbaleri Kadiza pobedili su na svom terenu ekipu Majorke sa 2:0, u prvoj utakmici subotnjeg programa 19. kola Lalige.

Sve je bilo rešeno već u prvom poluvremenu.

Domaći tim poveo je u desetom minutu pogotkom Tea Bongonde. Odlično ga je proigrao veteran Alvaro Negredo i napadač iz DR Konga savadao je golmana srpske reprezentacije Predraga Rajkovića za 1:0.

U 38. minutu dosuđen je penal za Kadiz nakon što je VAR signalizirao da je jednog defanzivca gostiju lopta pogodila u ruku u kaznenom prostoru. Kapiten Aleks Fernandes rutinske je izveo penal i savladao Rajkovića za 2:0.

Drugi srpski internacionalac Matija Nastasić meč je presedeo na klupi za rezervne igrače Majorke.

To je tek četvrta pobeda za Kadiz od početka sezone koja mu je donela beg sa pretposlednjeg mesta na tabeli.