REAL U POLUFINALU POSLE PREOKRETA! Rodrigo stopirao Atletiko, Benzema i Vinisijus Žunior ga DOTUKLI (FOTO)
Slavlje fudbalera Real Madrida, Foto: EPA/Rodrigo Jimenez

KUP KRALJA

Četiri gola u "El Madrilenju", dve povrede domaćina i jedan crveni karton gostiju

Objavljeno: 00:02h

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Atletiko Madrid posle preokreta i produžetaka sa 3:1 i plasirali se u polufinale Kupa kralja.

"Jorgandžije" su povele u 19. minutu iz prve prave akcije kada je strelac bio Alvaro Morata.

Radost Alvara Morate
Radost Alvara Moratefoto: EPA/JUANJO MARTIN

Molina je prošao po desnoj strani i iz prve vratio poprečnu loptu kroz peterac, a napadač je bio na pravom mestu u pravo vreme.

Domaćin nije postojao u prvom poluvemenu, a u 44. minutu povredio se Ferlan Mendi i zamenio ga je Dani Sebaljos.

Povređeni Ferlan Mendi
Povređeni Ferlan Mendifoto: EPA/Rodrigo Jimenez

Zbog toga je poziciju levog beke prinudno je morao vezista Eduardo Kamavinga, a "kraljevski klub" mogao je do gola u 57. minutu.

Karim Benzema je probao levom nogom, Jan Oblak je odbranio, a na odbijenu loptu naleteo je Vinisijus Žunior, ali je Stefan Savić spasao stvar.

Dijego Simeone, trener Atletiko Madrida
Dijego Simeone, trener Atletiko Madridafoto: EPA/Rodrigo Jimenez

Rodrigo je ušao u 69. minutu i deset minuta kasnije posle solo prodora kroz šesneaesterac izjednačio u "El Madrilenju".

Slavlje Rodriga
Slavlje Rodrigafoto: EPA/Rodrigo Jimenez

U 97. minutu Stefan Savić dobio je žuti karton, a dva minuta i drugi, odnosno automatski crveni i to su "Los Blankosi" iskoristili u 103. minutu.

Trenutak kada je Stefan Savić dobio crveni karton
Trenutak kada je Stefan Savić dobio crveni kartonfoto: EPA/Rodrigo Jimenez

Centrirao je Marko Asensio sa desne strane, Vinisijus Žunior je promašio loptu, ali ne i kapiten Karim Benzema.

Rodrigo se i povredio pošto ga je u 115. minutu zamenio Mario Martin, a Vinisijus Žunior postavio je konačan rezultat u 121. minutu.