Sergej Milinković Savić na meču sa Milanom, Foto: EPA-EFE/FEDERICO PROIETTI

serija a 19. kolo

Poker "nebeskoplavih" u Rimu

Objavljeno: 22:55h

Fudbaleri Lacija su demolirali ekipu Milana na domaćem terenu sa 4:0, u okviru 19. kola Serije A.

Srpski reprezentativac Sergej Milinković Savić je pokrenuo "mašinu" već u 4. minutu i savladao golmana Intera.

Bio je to sjajan udarac nakon što je propratio akciju svojih saigrača, dok Zakanjiju ide deo zasluga.

Sergej je u međuvremenu dobio žuti zbog povlačenja, a drugi gol je viđen u 38. minutu.

FK Lacio, FK Milan, Serija A

Zakanji je ovim pogotkom postao najbolji strelac ekipe u Seriji A sa 8 golova, dok je iza sebe ostavio Ćira Imobilea.

Fudbaleri Milana su zaigrali znatno bolje u drugom poluvremenu, ali Lacio je uspeo da odbije sve nalete.

Tatarušanu je do kraja još dva puta vadio loptu iz mreže. Najpre nakon što je Pedro oboren u šesnaestercu, a Luis Alberto pogodio sa "bele tačke".

Potom je španski vezista maestralno proigrao Felipea Andersona koji nije imao težak posao za 4:0.

Lacio je iskoristio kikseve direktnih rivala u trci za Ligu šampiona i sada je treći na tabeli, sa samo bodom manje od drugoplasiranog Milana.