LACIO I BOLONJA IGRALI ZA MIHU! "Nebeskoplavi" slavili za četvrtfinale Kupa Italije, Sergej kapiten!
Lacio - Bolonja, Foto: EPA-EFE/FEDERICO PROIETTI

pobeda domaćih

Jedan gol dovoljan za narednu rundu takmičenja

Objavljeno: 20:18h

Fudbaleri Lacija su se plasirali u četvrtfinale Kupa Italije, pošto su bili bolji od ekipe Bolonje sa 1:0.

Strelac jedinog gola na meču je bio Felipe Anderson u 33. minutu meča na "Olimpiku".

Pre početka utakmice, viđena je emotivna scena kada je odata počast legendi oba kluba, Siniši Mihajloviću.

U odsustvu povređenog Ćira Imobilea kapitenska traka se našla na ruci reprezentativca Srbije Sergeja Milinković Savića.

Sergej Milinković Savić
Sergej Milinković Savićfoto: Profimedia

Odlučujući momenat na meču dogodio se u 33. minutu. Tada je Pedro oduzeo loptu štoperu gostiju Hoakinu Sosi i kao na tacni poslužio Felipe Andersona za laku realizaciju.

Bolonja nije imala izglednijih šansi, dok je trijumf "nebeskoplavih" mogao biti ubedljiviji.