PARTIZAN REMIZIRAO PROTIV UNIVERZITATE: Crno-beli se nisu loše predstavili, Rumuni tek pred kraj izjednačili!
Fudbaleri Partizana, Foto: FK Partizan/Miroslav Todorović

PRIPREMNA UTAKMICA

Gordan Petrić je svim igračima pružio priliku

Objavljeno: 14:56h

Fudbaleri Partizana u prvoj pripremnoj utakmici u Beleku odigrali su 1:1 protiv Univerzitete iz Krajove.

Crno-beli su poveli na startu meča, Andrija Pavlović je pogodio sa bele tačke u 12. minutu, a prethodno je upravo nad njim napravljen i prekršaj za najstrožu kaznu.

Fudbaleri Partizana su u većini prvog dela utakmice bili u podređenom položaju, ekipa iz Rumunije je imala nekoliko kolosalnih šansi, ali je mreža crno-belih ostala netaknuta posle prvih 45. minuta igre.

Drugo poluvreme je donelo još veću inicijativu Univerzitete, kojoj je ovo poslednja utakmica na pripremama pred nastavak prvenstva.

1 / 3 Foto: FK Partizan/Miroslav Todorović

Partizan je propustio veliku priliku kada je pobegao čuvarima iz Krajove, izašao je sam ispred gola, ali je šutirao tik pored leve stative.

Kazna je stigla malo kasnije. Prošao je Roguljić po desnoj strani, a prekršaj nad njim u kaznenom prostoru je napravio Igor Vujačić. U prvi mah glavni sudija nije pokazao na belu tačku, a to je uradio posle konsultacija sa pomoćnikom.

Sa penala siguran je bio kapiten ekipe Andre Ivan.

Gordan Petrić je svim igračima pružio priliku, jedna ekipa je igrala prvo, a na drugi deo su igrali drugih 11 fudbalera.