SOSIJEDAD ISKORISIO IGRAČA VIŠE U DERBIJU BASKIJE: Novi kiks Sevilje! (FOTO)
Detalj sa utakmice Real Sosijedad - Atletik Bilbao, Foto: Ricardo Larreina / AFLO / Profimedia

ŠPANSKO PRVENSTVO, 17. KOLO

Atletik Bilbao je od 60. minuta igrao sa 10 fudbalera na terenu, pošto je direktan crveni karton dobio Jeraj Alvares

Objavljeno: 00:14h

Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su na svom terenu Atletik Bilbao sa 3:1, u meču 17. kola španske Primere.

Strelci za Sosijedad bili su Aleksander Sorlot u 25, Takefusa Kubo u 37. i Mikel Ojarzabal iz penala u 62. minutu, dok je jedini strelac za Atletik Bilbao bio Oihan Sanset u 40. minutu.

Bilbao je od 60. minuta igrao sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton dobio Jeraj Alvares.

U narednom kolu Sosijedad će gostovati Rajo Valjekanu, dok će Bilbao dočekati Real Madrid.

Đirona je kao domaćin savladala Sevilju sa 2:1. Srpski reprezentativac u dresu Sevilje Nemanja Gudelj proveo je svih 90 minuta na terenu.

U ostalim utakmicama koje su odigrane u subotu postignuti su sledeći rezultati: Valjadolid - Rajo Valjekano 0:1 i Osasuna - Majorka 1:0.