OČOA SPASIO SALERNITANU DEBAKLA OD MILANA! Lazović asistent protiv srpskog Torina, Atalanti bod u Speciji (VIDEO)
Fudbaleri Milana slave jedan od golova, Foto: EPA/MASSIMO PICA

SERIJA, 16. KOLO

Šampion Italije dao dva gola za pet minuta, Darko sa kapitenskom trakom namučio "bikove", Pašalić sačuvao "Boginju provincije" u nadoknadi vremena

Aktuelni šampion Italije Milan je u 16. kolu Serije A pobedio Salernitanu na gostovanju sa 2:1.

Roso-neri su dali dva gola u pet minuta, pošto je prvo u 10. minutu pogodio Rafael Leao na asistenciju Sandra Tonalija, a već u 15. radovao se asistent.

Mogli su gosti sa San Sira do ubedljivijeg trijumfa, ali je heroj tima iz Salerna bio kapiten reprezentacije Meksika Giljermo Očoa sa pet-šest odbrana.

Na kraju, domaćin je smanjio prednost i postavio konačan rezultat preko Federika Bonacolija u 83. minutu.

Giljermo Očoa
Giljermo Očoafoto: EPA/MASSIMO PICA

Atalanta se spasila poraza na gostovanju Speciji u trećem minutu nadoknade vremena pogotkom Marija Pašalića za 2:2.

Domaćin je vodio 2:0 na poluvremenu golovima Giasija u osmom i Nzole u 31. minutu, a "Boginju provincije" u život je za početak vratio Hojlund u 77. minutu.

Nije bilo pobednika u srpskom okršaju pošto je u Torinu istoimeni tim remizirao sa Veronom 1:1.

Gosti iz grada Romea i Julije poveli su u 45. minutu preko Milana Đurića, a asistent je bio kapiten Darko Lazović koji je odigrao 81 minut.

Ivan Ilić je ušao u 72. minutu, dok je kod domaćina Nemanja Radonjić napustio teren u 65. minutu, a ceo meč odigrali su Vanja Milinković-Savić i Saša Lukić.