ZAVRŠEN ŠESTI DAN MUNDIJALA: Slavlje Iranaca i Senegala, Englezi i Holanđani samo do boda (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Engleske i SAD-a, Foto: EPA/Neil Hall

sp katar 2022

Završeno
07:36h

Dobro došli u Espresov blog uživo u kom ćemo pratiti dešavanja tokom šestog dana Svetskog prvenstva u Kataru.

Nakon razočaravajućeg petog, bar za srpske navijače, danas nas očekuje početak 2. kola grupne faze i utakmice u grupama A i B. Evo satnice i mečeva:

11.00 Vels - Iran (grupa B)

14.00 Katar - Senegal (grupa A)

17.00 Holandija - Ekvador (grupa A)

20.00 Engleska - SAD (grupa B)

22:07h

U subotu gledamo četiri utakmice, po dve u grupama C i D.

22:02h

To bi bilo sve od šestog dana Svetskog prvenstva u Kataru, a gledali smo četiri utakmice, po dve u grupama A i B.

Dan je počeo pobedom Irana nad Velsom od 2:0, a potom je Senegal savladao Katar sa 3:1.

Trenutak kada je Iran dao prvi gol protiv Velsa
Trenutak kada je Iran dao prvi gol protiv Velsafoto: EPA/Abedin Taherkenareh

Zatim su Holandija i Ekvador odigrali 1:1, a na kraju smo videli remi bez golova između Engleske i SAD-a.

21:54h

Utakmica između Engelske i SAD-a završena je remijem bez golova, a opširnije pročitajte OVDE.

21:07h

Drugo poluvreme utakmice Engleske i SAD-a u toku

Izmena: 21:55h
20:46h

Poluvreme na utakmici Engleske i SAD-a bez golova.

19:31h

Naredna, ujedno i poslednja utakmica dana na Svetskom prvenstvu u Kataru je susret Engleske i SAD-a, a poznate su i startne postave:

Engleska (4-2-3-1): Pikford – Tripije, Stouns, Megvajer, Šo – Belingem, Rajs – Saka, Maunt, Sterling – Kejn.

SAD (4-3-3): Tarner – Dest, Cimerman, Rim, Robinson – Adams, Musa, Mekeni – Vea, Rajt, Pulišić

18:56h

Kraj utakmice! Holandija je povela, Ekvador izjednačio, a imao je i šansu za pobedu, ali je prečka ostavila konačan rezultat od 1:1.

18:09h

Izjednačenje u 49. minutu! Estupinjan je šutirao, Nopert odbranio, a na odbitak naleteo kapiten Ekvadora Ener Valensija i postigao treći gol na Svetskom prvenstvu

17:51h

Selektor Srbije Dragan Stojković Piksi držao je govor "orlovima" 20 minuta pre početka treninga, a kako se sve završilo pročitajte OVDE.

Fudbalska reprezentacija Srbije, Dragan Stojković Piksi, Fudbal
17:51h

Poluvreme na utakmici Holandije i Ekvadora - 1:0

17:05h

GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL!!!!!!!!! Holandija je već na startu meča povela protiv Ekvadora.

16:48h

Naredni meč koji se igra na Svetskom prvenstvu u Kataru je duel između Holandije i Ekvadora.

Poznati su i sastavi timova:

Holandija (5-3-2): Nopert - Damfris, Timber, Van Dajk, Ake, Blind - Klasen, Kopmajners, De Jong - Gakpo, Bergvajn.

Ekvador (5-4-1): Galindez - Presijado, Poroso, Tores, Hinkapi, Estupinjan - Plata, Mendes, Kaisedo, Estrada - Valensija.

16:01h

KRAJ UTAKMICE!!!! Senegal je uspeo da pobedi Katar 3:1 i upiše prvu pobedu u grupnoj fazi takmičenja.

Izmena: 16:08h
15:46h

83. minut - GOOOOOOOOOLLLLLLL!!!!!!!!! Senegal je ipak uspeo ponovo da se odvoji i verovatno reši pitanje pobednika ovog meča.

15:42h

78. minut - GOOOOOOLLLLLLLL!!!!!!!! Katar je ipak postigao gol i vratio neizvesnost u utakmicu.