KOSTIĆ ODNEO POBEDU NAD SERGEJEM! Juventus ubedljiv, Lacio NEMOĆAN - nova briga za Piksija?
Fudbaleri Juventusa, Foto: EPA-EFE/Alessandro Di Marco

15. KOLO SERIJE A

Dušan Vlahović je i dalje van terena zbog povrede

Objavljeno: 22:54h

Fudbaleri Juventusa su ubedljivo savladali Lacio sa 3:0, u okviru 15. kola italijanske Serije A.

Srpski fudbaler Filip Kostić je bio asistent kod drugog gola, dok je Sergej Milinković Savić uspeo da "požuti", ali je i dobro zabrinuo navijače u Srbiji.

Srpski vezista je dobio udarac od Lokatelija, vratio se u igru, ali je par minuta kasnije izveden od strane Sarija.

Junak pobede crno-belih bio je italijanski reprezentativac Moize Ken. U 43. minutu doveo je domaćina u vođstvo posle asistencije Adrijana Rabioa, a u 54. minutu pas za pogodak poslao mu je Kostić. Bio je to njegov četvrti pogodak u sezoni. Kostić je u 65. minutu zamenjen, a umesto njega u igru je ušao Federiko Kijeza.

Sergej Milinković Savić
Sergej Milinković Savićfoto: EPA-EFE/Alessandro Di Marco

Konačnih 3:0 i potop "nebeskoplavih" u 90. minutu potvrdio je Poljak Arkadijuš Milik posle asistencije Federika Kijeze.

U pobedničkoj ekipi zbog povrede prepone nije bilo srpskog napadača Dušana Vlahovića, dok je u redovima Lacija Dimitrije Kamenović presedeo meč na klupi.

Lacio je na taj način okončao svoju seriju od dve pobede u Seriji A. Oba tima naredne mečeve igraju u 2023. godini – četvrtog januara. Posle duge pauze tokom koje će se organizovati i Mundijal u Kataru, Juve će gostovati Kremonezeu, a Lacio Lećeu.