NAPOLIJU PROTIV EMPOLIJA DOVOLJNO POLA SNAGE ZA NOVA TRI BODA: Milan odigrao bez golova, Lazetić DEBITOVAO!
Lozano je bio strelac na utakmici, Foto: EPA/Ciro Fusco

serija A 14. kolo

Napoli je upisao ukupno 12. pobedu od starta sezone

Objavljeno: 23:04h

Fudbaleri Napolija pobedili su večeras na svom terenu Empoli sa 2:0, u utakmici 14. kola italijanske Serije A.Pobedu Napoliju doneli su Irving Lozano sa penala u 69. i Pjotr Zelinski pogotkom u 88. minutu.

Ovo je bila deveta uzastopna pobeda Napolija u Seriji A.

Napoli je upisao ukupno 12. pobedu od starta sezone i lider je Serije A sa 38 bodova, dok je Empoli na 14. poziciji sa 14 osvojenih bodova.

FK Napoli

Ekipa Napolija će u narednom kolu gostovati Udinezeu, koji je večeras u gostima odigrao nerešeno 1:1 sa Specijom.

Arkadijuš Reka je u 33. minutu pogodio za vodjstvo Specije, a izjednačenje i bod Udinezeu doneo je Sandi Lorvič u 43. minutu.

Udineze je osmi na tabeli sa 24 boda, dok je Specija 16. tim lige sa deset bodova.

Fudbaleri Milana odigrali su na gostovanju kod Kremonezea samo 0:0, u meču 14. kola Serije A.

Aktuelni prvak je razočarao u lokalnom derbiju Lombardije i nije uspeo da ostvari trijumf protiv 18. tima na tabeli.

Milan se "sapleo", zaostaje za vodećim Napolijem osam bodova, dok je Kremoneze sa trećim uzastopnim remijem došao do sedmog poena u sezoni.

"Rosoneri" su bolje šanse imali u prvom poluvremenu, ali Dijas, Tšau i Mesijas nisu uspevali da savladaju Karnesekija.

FK Milan, Marko Lazetić

To je za nogom pošlo Divoku Origiju u 56. minutu, ali je njegov gol bio poništen zbog ofsajda.

Stefano Pioli je u 83. minutu šansu da debituje u Seriji A pružio Marku Lazetiću, koji je zimus došao iz Crvene zvezde, a on je ubrzo po ulasku na teren zaradio žuti karton zbog guranja sa Meiteom.

Lazetić je ove sezone bio samo na klupi protiv Napolija i Empolija, dok je prošle upisao četiri minuta u Kupu protiv Intera.

Na ovom susretu protiv Kremonezea u poslednjim trenucima se lepo okrenuo, ali je sa leve strane iskosa levom nogom šutirao preko prečke, te promene rezultata nije bilo.