OPOMENA ZA PIKSIJA I "ORLOVE"! Bajernov Kamerunac nema nameru da stane (VIDEO)
Fudbaleri Bajerna, Foto: EPA/Filip Singer

PRETNJA PO SRBIJU

Napadač minhenskog kluba u poslednjih sedam utakmica postigao devet golova

Fudbalska reprezentacija Srbije će na predstojećem Svetskom prvenstvu u Kataru igrati u G grupi protiv Brazila, Švajcarske i Kameruna.

Pred Mundijal koji počinje 20. novembra, formu je posebno stigao Erik Maksim Čupo Moting napadač afričke selekcije i minhenskog Bajerna.

Fudbaleri Srbije
Fudbaleri Srbijefoto: EPA/Frederik Varfjell

Najbolji igrač "neukrotivnih lavova" u poslednjih šest utakmica, postigao je sedam golova, a seriju pogodaka nastavio je i u subotu u Berlinu.

Bavarci su pobedili Hertu u prestonici Nemačke sa 3:2 u 13. kolu Bundeslige, a najviše se istakao pomenuti špic Kameruna.

Erik Maksim Čupo Moting (plava kosa) slavi sa saigračima
Erik Maksim Čupo Moting (plava kosa) slavi sa saigračimafoto: EPA/Filip Singer

Čupo Moting bio je strelac u 37. i 38. minutu, a prethodno je goste u vođstvo doveo Džamal Musijala u 12. minutu.

Domaćin je uspeo da se vrati, ali ne i izjednači preko Dodija Lukebakija u 40. i Davieja Selkea u 45. minutu iz penala.

Borusija je u Dortmundu bila ubedljiva protiv Bohuma sa 3:0, a mrežu su tresli Jusufa Mukoko u osmom i nadoknadi prvog poluvremena, kao i Đovani Rejna u 12. minutu iz penala.

Identičan rezultat videli smo u Majncu gde se gostio Volfsburg zahvaljujući Patriku Vimeru u 33, Maksimilijanu Arnoldu u 70. i Ridliju Bakuu u 84. minutu.

Lajpcig je kao gost opravdao ulogu favorita protiv Hofenhajma pošto je Kristofer Nkunku bio precizan u 17. i 57. minutu, a Dani Olmo se radovao u 69. minutu za 3:1.

Sa druge strane, na 1:1 je u 50. minutu izjednačio je Đorđinio Ruter.

Mergim Beriša doveo je Augzburg u vođstvo u prvo minutu, ali je 12 minuta kasnije izjednačio Sebastijan Rode.

Ajntraht se u Franfkfurt vraća sa tri boda i preokretom zahvaljući Ansgaru Knaufu u 64. minutu.