LŠ: Liverpul naneo Napoliju poraz koji ne boli - Bajern ubedljiv protiv Intera - Ajntraht i Totenhem PREŽIVELI
Liverpul - Napoli, Foto: Paul Greenwood / Shutterstock Editorial / Profimedia

POSLEDNJE KOLO GRUPNE FAZE

Dobili smo rasplet u četiri prve Grupe Lige šampiona

Objavljeno: 00:24h

Odigrani su mečevi 6. kola Lige šampiona u okviru Grupa A, B, C i D. Dok su u prve tri grupe "putnici" u narednu rundu bili koliko toliko izvesni, u poslednjoj je bilo najviše drame.

Fudbaleri Liverpula su slavili na "Enfildu" sa 2:0 protiv Napolija, ali je italijanski tim zbog boljeg međusobnog skora prošao sa prvog mesta u nokaut fazu, dok je Ajaks sa 3:1 savladao Rendžers i tako obezbedio Ligu Evrope.

Salah i Nunjez su doneli "Pirovu pobedu" Redsima u samom finišu meča. Pogađali su u 86. i 98. minutu, dok je Ostigardu poništen gol zbog sumnjivog ofsajda.

Rendžers je time završio Grupu A Lige šampiona sa 0 osvojenih bodova i gol-razlikom od 2:22.

Gol za domaćina postigao je Tavernije sa bele tačke, dok su se za goste upisali Berguis, Kudus i Konseisao, koji je u 89. minutu iskoristio sjajnu asistenciju Dušana Tadića.

Standings provided by Sofascore

Ekipa Bajerna će sa prvog mesta u narednu fazu, a u večerašnjem duelu je savladala Inter sa 2:0. Barselona je već posle 5. kola ostala bez šansi za plasman u osminu finala, pa će se posle trujumfa u poslednjem kolu na Viktorijom 4:2 preseliti u Ligu Evrope.

Strelci za Bajern su bili Pavar u 32. i Čupo-Moting u 72. minutu.

Aćerbiju je poništen gol u 47. minutu zbog ofsajda. I pored toga, Bajern je apsolutno dominirao i zasluženo pobedio.

U drugoj utakmici Grupe C Barselona je ubedljivo slavila.

Katalonci su pre ovog meča ostala bez ikakvih šansi za nokaut fazom Lige šampiona.

Na poluvremenu vodili 2:0 golovima Alonsa u šestom i Toresa u 44. minutu.

Smanjio je Čori u 51. sa bele tačke, ali je Tores postigao drugi gol u 54. minutu.

Nije se predavala Viktorija, Čori je u 62. opet pogodio, ali je tačku na i stavio mladi Pablo Tore u 75. minutu utakmice.

U grupi D je viđena prava drama, a na kraju slave Ajntraht i Totenhem!

Totenhem je kao gost slavio protiv Marseja na Velodromu 2:1 (0:1), dok je Ajntraht iz Frankfurta istim rezultatom slavio kao gost u Lisabonu protiv Sportinga.

Posle brojnih tumbanja na pozicijama tokom večeri, rasplet je takav - takmičenje u Ligi šampiona nastavljaju Totenhem i Ajntraht, dok u Ligu Evrope ide kao trećeplasirana ekipa Sportinga.

Totenhem je izborio prvu poziciju u nadoknadi vremena kada je Pjer-Emil Hojbjerg pogodio za konačnih 1:2 i slavlje Antonija Kontea i njegove ekipe

Igrao se drugi minut nadoknade prvog dela kada je na centaršut Veretua Šansel Mbemba glavom prosledio loptu u mrežu ekipe iz Londona za 1:0, a Ttotenhem je odgovorio na startu drugog poluvremena preko Lengleta za 1:1.

U Lisabonu je takođe viđen preokret...

Igrao se 39. minutu kada je Sporting stigao do vođstva, sa strelac je bio Artur Gomeš.

U 60. minutu dosuđen penal za Ajntraht pošto je rukom igrao Sebastijan Koates - Daiči Kamada je tukao snažno pod prečku za 1:1.

Ringišpil sa pozicijama u grupi je nastavljen kada je u 72. minutu Ajntraht stigao i dro drugog gola.

Posle odlične akcije Randal Kolo Muani je poslao loptu u mrežu za konačnih 1:2 i veliku radost ekipe iz Frankfurta.