ZVEZDINA RUTINA U LAZAREVCU! Mijatović pokazao zašto mu Milojević veruje - Pešić i Kulibali "rešili" Kolubaru
Fudbaleri Crvene zvezde, Foto: Starsport©

17. kolo superlige srbije

Dva gola dovoljna za novu pobedu crveno-belih

Objavljeno: 19:00h

Fudbaleri Crvene zvezde su rutinski slavili u Lazarevcu protiv ekipe Kolubare sa 2:0, u okviru 17. kola Superlige Srbije.

Golove za srpskog šampiona su postigli Aleksandar Pešić u 45. minutu, a u 49. je Kalifa Kulibali postigao svoj prvenac u crveno-belom dresu.

Ovo je bila 5. uzastopna pobeda izabranika Miloša Milojevića u svom takmičenjima, a sigurno je da puno znači pred odlučujući meč u Ligi Evrope.

FK Crvena zvezda, FK Kolubara, Superliga Srbije

Prvi put u startnih 11 se našao mladi Jovan Mijatović koji je opravdao poverenje Miloša Milojevića.

Crveno-beli su jalovo napadali, da bi u 30. minutu viđena najbolja prilika na meču. Mijatović je odradio sve, sjajno primio loptu, okrenuo se, a onda izbacio Ivanića samog pred Stanivukovićem koji je propašio zicer.

U samom finišu prvog poluvremena Pešić donosi Zvezdi vođstvo na poluvremenu.

Ponovo je sjajno odigrao Mijatović, a Pešić rutinski matirao golmana Kolubare.

Čim je počelo drugo poluvreme, Pešić je zamenjen, a na scenu je stupio Kulibali koji postiže prvenac u crveno-belom dresu.

Imala je Kolubara nekoliko šansi koje nije iskoristila, a posle drugog gola konačno je "položila oružje".

Utisak je da je Zvezda mogla i ubedljivije, ali na kraju je ostalo 2:0.

Crveno-bele sada čeka meč sa ekipom Monaka u Kneževini u četvrtak od 18.45, a u poslednjem kolu Lige Evrope će biti pod imperativom pobede.