PEŠIĆEVI GOLOVI RANA PARTIZANA! Zvezda ŽIVI od Šilje, Nišlija čuva šampionski pehar na Marakani (VIDEO)
Aleksandar Pešić, Foto: Starsport©

HEROJ IZ SENKE

Aleksandar je poslednji put spasao crveno-bele u Nišu kada se upisao u strelce u 97. minutu, a prethodno je upisao i pogotak za vođstvo

Veljko Petrović

Fudbaleri Crvene zvezde spremaju se za jednu od najvažnijih evropskih utakmica protiv Trabzona u četvrtak od 21 čas na Marakani.

Crveno-beli su zanimljivim videom pozvali navijače na stadion, a pred meč sa turskim šampion pobedili su Radnički u Nišu sa 2:1 u 97. minutu.

Detalj sa utakmice Radničkog i Crvene zvezde u Nišu
Detalj sa utakmice Radničkog i Crvene zvezde u Nišufoto: Starsport©

Heroj je bio dvostruki strelac Aleksandar Pešić koji je postigao gol za vođstvo u 68. minutu, a potom i ovaj za trijumf u dubokoj nadoknadi vremena.

Upravo baš u popularnom Šilji stoji razlog što šampion Srbije ima sedam bodova više od večitog rivala Partizana.

Rođeni Nišlija doneo je klubu sa Marakane direktno devet bodova, a zaslužan je svojim potezom još šest bodova.

Iskusni napadač bio je strelac i u 12. kolu protiv Napretka na Marakani u 68. minutu kada je ostvarena minimalna pobeda od 1:0.

Samo kolo ranije, Crvena zvezda bila je na gostovanju u Novom Pazaru protiv tadašnjeg prvog pratioca koji je imao sedam trijumfa u nizu i ponovo je Aleksandar bio heroj.

Poveo je domaćin, bilo je 1:1, a onda je na scenu stupio Pešić i savladao Filipa Kljajića u 88. minutu za ogromno slavlje.

Crveno-beli su u 15. kolu jedva savladali Radnički u Kragujevcu iz penala u 75. minutu, a faul za jedanaesterac napravljen je nad popularnim Šiljom.

Za kraj, da spomenemo i odloženo peto kolo sa Vojvodinom u Novom Sadu i probijanje bedema "stare dame" od strane Nišlije u 52. minutu.

Kada se sve sabere, Aleksandar Pešić na 20 utakmica dao je osam golova uz četiri asistencije.