Dejan Stanković, Foto: Live Media Publishing Group / Alamy / Alamy / Profimedia

izvukao se sa ivice ambisa

Umalo senzacija u Kupu Italije

Objavljeno: 21:53h

Fudbaleri Sampdorije, koje sa klupe predvodi Dejan Stanković, plasirali su se u osminu finala italijanskog Kupa.

Tim iz Đenove je na svom terenu izbacio Askoli iz daljeg takmičenja posle boljeg izvođenja penala (9:8), nakon što je posle 120 minuta rezultat bio 2:2.

Sampdorija je bila blizu ispadanja, ali ju je spasao Frančesko Kaputo u 118. minutu meča.

Domaći su dobro počeli meč, Vere je pogodio u 10. minutu, ali je 11. ekipa Serije B, do pauze, preko Kolokoloa u 33. izjednačila.

Donati je u 110. minutu najavio iznenađenje, ali je Kaputo glavom posle centaršuta Augela u 118. obezbedio penale Sampdoriji.

Inače, na terenu je od 46. minuta bio i naš Filip Đuričić, koji je bio precizan u penal-seriji.

Tragičar gostiju bio je golman Guarna, koji je promašio penal, nakon što je njegov kolega na drugoj strani u 11. seriji bio precizan.

Sampdorija će u osmini finala igrati protiv Fiorentine.