Dragan Stojković Piksi, Foto: @Starsport/Srđan Stevanović

konačno!

Sjajne vesti iz Holandije

Objavljeno: 23:10h

Fudbaleri Ajaksa su upisali ubedljivu partiju u prvenstvu, iako im na evropskoj sceni ne ide dobro.

Slavili su sa neverovatnih 7:1 protiv Ekcelziora, a zavidan učinak je postigao kapiten Srbije,Dušan Tadić koji je u poslednje vreme na meti kritika.

Nakon što je bio asistent kod trećeg pogotka koji je postigao Brajan Brobi, kapiten reprezentacije Srbije Tadić upisao se u listu strelaca golom za ubedljivih 5:0 "kopljanika".

Dušan Tadić
Dušan Tadićfoto: Starsport/Peđa Milosavljević

Pored ova dva pogotka u kojima je učestvovala srpska desetka, Ajaks je još pet puta tresao mrežu rivalu.

Na ovaj način je Tadić pokazao da nije zaboravio da igra fudbal i time obradovao navijače Ajaksa, ali i selektora Dragana Stojkovića Piksija!

Domaći su poveliu 15. minutu golom štopera Horhea Sančeza. Na 2:0 povisio je Stiven Berghuis u 26. minutu. Četvrti gol za Ajaks, a svoj drugi na meču postigao je Brobi u 60. minutu.

Bergvajn je zatim u 76. minutu povisio na 6:0. Ajaksov poslednjih gol dao je Mohamed Kudus nedugo zatim, da bi Nikolas Agrafiotis u nadoknadi postavio konačnih 7:1.

Ajaks je ovom, izvesnom, pobedom izbio na čelo prvenstvene tabele.