SALAH SRUŠIO SITI NA ENFILDU! Minimalac Liverpula za samopouzdanje, Egipćanin se ispromašivao, pa se iskupio
Liverpul - Mančester siti, Foto: Peter Byrne / PA Images / Profimedia

11. kolo premijer lige

Veoma važna pobeda za četu Jirgena Klopa

Objavljeno: 19:47h

Fudbaleri Liverpula su savladali ekipu Mančester sitija sa 1:0 na "Enfildu", u okviru 11. kola Premijer lige.

Jedini gol je viđen u 76. minutu, a strelac je bio Mohamed Salah. Alison je poslao sjajnu loptu je započeo kontru domaćih. Poslao je loptu preko celog terena do Salaha, koji je izašao ispred Edersona i rutinski ga matirao...

Do tog trenutka je Egipćanin imao nekoliko promašaja, publika se hvatala za glavu, ali onda je "Enfild " eksplodirao.

Time je "građanima" nanet prvi poraz na gostovanjima u ligi od prvog kola prošle godine i prvi poraz ove sezone još od kraja jula i meča za trofej Komjuniti Šilda upravo protiv Liverpula.

Prvo poluvreme nije obilovalo prilikama.

Prvu ozbiljniju imao je Liverpul kada je lopta došla na levu stranu do Robertsona koji je sa ivice kaznenog prostora šutirao preko gola.

Na drugoj strani ozbiljna šansa za Halanda, ali je Alison odradio dobar posao.

Drugo poluvreme je bilo još sadržanije.

Neverovatno šta je promašio Salah u 50. minutu utakmice. Otvorila mu se prilika da trči kontru, Firmino ga je pronašao na fantastičan način, a u situaciji 1 na 1 Ederson je fenomenalno intervenisao.

Samo tri minuta kasnije, nakon što nije dosuđen korner za Liverpul, Mančester siti postiže gol preko Fodena. Haland je napravio faul nad Fabinjom što je utvrđeno kasnije u VAR sobi, a i sam sudija Tejlor je pogledao snimak.

FK Mančester Siti, FK Liverpul, Premijer liga

Neverovatna šansa za Žotu na drugoj strani, Salah je poslao veoma upotrebljivu loptu, ali Portugalac nije baš najbolji igrač kada treba igrati glavom.

Ostalo je 0:0 i nakon pokušaja Halanda u 64. minutu kada je šutirao Norvežanin sa oko 15 metara, ali je Alison sjajno intervenisao.

Minut 69. i nova šansa za Mohameda Salaha, Egipćanin je sjajno prošao po desnoj strani, izborio se za udarac, ali je lopta otišla pored gola.

I onda se desio 76. minut, do kraja je bilo neizvesno, ali Liverpul je pametno sačuvao velika 3 boda i vratio veru navijačima posle lošeg starta sezone.