ZVEZDA SE SPASILA SA PENALA! Crveno-beli jedva srušili Radnički i osvojili Kragujevac (FOTO)
Aleksandar Katai slavi gol, Foto: Starsport©

SUPERLIGA, 15. KOLO

Jedini strelac na stadionu "Čika Dača" bio je Aleksandar Katai u 75. minutu

Objavljeno: 16:10h

Fudbaleri Crvene zvezde jedva su pobedili Radnički u Kragujevcu sa minimalnih 1:0 u 15. kolu Superlige Srbije.

U prvom poluvremenu videli smo veliki broj prekida, faulova i samo jednu ozbiljnu priliku. Naravno, gosti su imali više napada, ali se domaćin branio.

U 31. minutu crveno-beli su dali gol preko Mirka Ivanića, ali je glavni sudija Lazar Lukić posle intervencije VAR-a poništio pogodak.

U ofsajdu je bio El Fardu Ben koji je centrirao vezisti, a jednu nogu je ostavio u nedozvoljenoj poziciji.

Najbolju priliku šampion naše zemlje propustio je u 39. minutu kad je Gelor Kanga izveo slobodan udarac sa 20 metara i pogodio desnu stativu.

U 64. minutu novi okvir gola za učesnika Lige Evrope i ponovo iz slobodnog udarca.

Ovoga puta iz identične daljine proao je Aleksandar Katai, ali je pogodio prečku.

Desetak minuta kasnije Crvena zvezda dolazi do gola za pobedu i jedva izborena tri boda. Oboren je Aleksandar Pešić i arbitar je pokazao na penal.

Aleksandar Katai je šutirao, pročitao ga je Raičević, čak imao loptu na ruci i odabrao je pravu stranu, ali mu je lopta ipak završila iza leđa na stadionu "Čika Dača".

Trenutak kada je Katai savladao Raičevića iz penala
Trenutak kada je Katai savladao Raičevića iz penalafoto: Starsport©

Mogao je Radnički da dođe do izjednačenja u 91. minutu kada je Čolović zavrnuo loptu u peterac, ali je Maksimović prebacio gol.