VLAHOVIĆ I KOSTIĆ NEMOĆNI NA SAN SIRU: Katastrofalni Juventus pao u Milanu!

serija A 9. kolo

Fudbaleri Milana pobedili su Juventus rezultatom 2:0 u devetom kolu Serije A.

Milan je nadigrao Juventus u praktično svakom pogledu i zasluženo došao do nova tri boda.

Srpski fudbaleri Filip Kostić i Dušan Vlahović imali su utakmicu za zaborav.

Kostić je bio nevidljiv i izašao je u 56. minutu, dok je Vlahović bio bez ikakvog napadačkog učinka, ali je i poklonio kontru kod drugog gola "rosonera".

"Staroj dami" ovo je bio drugi poraz ove sezone posle kojeg ostaje na sredini tabele sa samo 13 bodova iz devet utakmica, dok se Milan drži u borbi za sam vrh Serije A.

Utakmica je počela pritiskom Juventusa i veoma dobrom igrom kluba iz Torina.

Vlahović je u prvih 15 minuta stvorio dve šanse, za Milika i Kvardada, ali su oni loše reagovali u završnici.

I to je, otprilike, bilo sve što je viđeno od Juventusa za ceo meč.

Za 15 minuta Rafael Leao je dvaput pogodio stativu i Alegrijevi izabranici su imali mnogo sreće što nisu primili gol, ali ništa nije moglo da ih spasi u 46. minutu.

Istini za volju, osetno su oštećeni jer nije dosuđen čist faul nad Kvardadom nakon kojeg je izboren korner iz kojeg je za 1:0 pogodio Tomori.

Drugo poluvreme počelo je prilikom za Juventus, ali je Milan ubrzo uzeo stvari pod svoje.

U 54. minutu Vlahović je namestio savršenu kontru protivniku očajnim pasom, a Brahim Dijas podsetio na Mesija i prešao pola terena da bi matirao Ščensnog.

I nakon primljenog gola "rosoneri" su nastavili da dominiraju.

Juventus je igrao nepovezano i ne da nije uspeo da stvara šanse, već ni da izgleda kao ekipa. Ništa nije funkcionisalo u igri gostiju i na kraju su doživeli zasluženi poraz.

Milan sada očekuje duel sa Čelsijem u Ligi šampiona kod kuće 11. oktobra, dok Juventus igra u Haifi protiv Makabija istog dana.