NEVIĐENA BRUKA JUVENTUSA! Izgubili od jednog od najgorih timova - Fiorentina slavila bez Srba, Jović opet na klupi
Fudbaleri Juventusa, Foto: EPA/Alessandro Di Marco

serija a!

Zanimljivo popodne u italijanskoj Seriji A, Juventus nastavlja da posrće

Objavljeno: 19:29h

Fudbaleri Juventusa doživeli su novu sramotu, dok je Fiorentina je pobedila bez Srba.

Juventus je u 7. kolu nastavio da igra izuzetno loše i uspeo je čak da izgubi od Monce, ekipe koja je do ove runde takmičenja imala 1 osvojen bod.

Izabranici Masimilijana Alegrija potpuno su nadigrani u Monci – i rezultatski i statistički, pa je domaćin pobedom od 1:0 ostvario istorijsku pobedu u Seriji A.

Tome je značajno doprineo Anhel di Marija, koji je u 40. minutu dobio direktan crveni karton.

Juve, za koji su u startnoj postavi bili Vlahović i Kostić, sa igračem manje je izgledao kao neravnopravan rival poslednjeplasiranoj ekipi Serije A.

Dušan Vlahović
Dušan Vlahovićfoto: EPA/Alessandro di Marco

Trener domaćih Rafaele Paladino je u prvoj polovini drugog poluvremena napravio čak četiri izmene i osvežio sastav, dok je Alegri sedeo srkštenih ruku.

I Monci se to isplatilo u 74. minutu kada je Gitkjer matirao Perina za veliko slavlje i 1:0.

Alegri je pokušao nešto da promeni ubacivši napadača Mojzea Kena umesto Kostića, ali "stara dama" i Vlahović nisu uspeli da dođu barem do boda.

"Srpska" Fiorentina savladala je Veronu na domaćem terenu sa 2:0, ali srpski igrači nisu igrali.

Jović i Terzić su bili na klupi i nisu ni ulazili, dok je Milenković bio van sastava zbog povrede.

Ekipi iz Firence ovo je tek druga pobeda u Seriji A ove sezone, prva u svim takmičenjima nakon osam mečeva bez iste.

Strelac prvog gola bio je Ikone u 13. minutu, dok je Biragi u 26. promašio jedanaesterac. Konačan rezultat je postavio Gonzales u 90. minutu.

Lacio je na gostovanju Kremonezeu u 7. kolu Serije A vodio 3:0 posle prvih 45 minuta.

U Kremoni je viđen šou Ćira Imobilea, ali i našeg Milinković-Savića.