MENHENGLADBAH JE BAJERNOVA NOĆNA MORA: Borusija uspela da opet ostane neporažena protiv Bavaraca!
Utakmica iz Minhena, Foto: EPA/Ronald Wittek

bundesliga 4. kolo

Fudbaleri Bajerna iz Minhena i Borusije Menhengladbah odigrali su danas nerešeno 1:1, u derbiju četvrtog kola nemačke Bundeslige.

Bajern je ponovo prvi na tabeli i ima deset bodova, dok je Menhengladbah šesti sa dva boda manje.

Domaća ekipa je bila bolji rival tokom celog meča, imala je čak 35 udaraca ka golu rivala, ali nije uspela da upiše sva tri boda. Najzaslužniji za to bio je golman Menhengladbaha Jan Zomer koji je u nekoliko navrata sjajno intervenisao.

Bajern je u 34. minutu poveo, ali je gol Sadia Manea poništen zbog ofsajda, da bi devet minuta kasnije Markus Tiram pogodio mrežu domaćih posle kontranapada.

Zomer je bio sjajan u drugom poluvremenu, ali je Bajern ipak uspeo da stigne do izjednačenja u 83. minutu golom Lirija Sanea, na asistenciju Džamala Musijale.

Fudbaleri Bajerna će u narednom kolu gostovati Union Berlinu, dok će Borusija Menhengladbah dočekati Majnc.