MEČ PUN PREOKRETA, ZVEZDA MOGLA I BOLJE! Odluka pada u Beogradu pred Delijama!(VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Makabi - Crvena zvezda, Foto: FK Crvena zvezda

Liga šampiona, plej-of

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 23:41h

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u prvom meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Makabija iz Haife rezultatom 3:2 (1:2).

Strelci za Zvezdu su bili Aleksandar Pešić i Gelor Kanga, dok su kod Makabija pogađali Šaron Šeri i dva puta Franci Pjero.

Osim odlične igre fudbalera, mora se istaći i da su Izraelci imali veoma značajnu podršku sa tribina, gde je, žargonski rečeno, pravi "pakao" dočekao izabranike Dejana Stankovića, a slično se očekuje i u Beogradu na revanš susretu.

1 / 3 Foto: FK Crvena zvezda

Crveno-beli će pred svojim navijačima morati da nadoknade gol minusa kako bi se plasirali u Ligu šampiona, a revanš je na programu u utorak 23. avgusta od 21 čas u Beogradu.

DRUGO POLUVREME:

90+5' KRAJ UTAKMICE!!!!!!!!! Makabi je pobedio Crvenu zvezdu 3:2 i sa golom prednosti dolazi na revanš susret koji se igra u Beogradu narednog utorka.

90' Drugo poluvreme produženo je pet minuta.

84' Malo je nedostajalo da Zvezda stigne do izjednačenja. Kangva je centrirao, a sjajnom reakcijom golman izraelskog tima prosledio loptu u korner posle koga je Kangva šutirao, ali nije bio precizan.

75' Sjajnu šansu imala je ekipa Makabija, ali je odlično intervenisao Milan Borjan i otklonio opasnost ispred Hazize.

72' Dejan Stanković pravi nove izmene. Sanogo i Ben su poslednji aduti gostiju, a iz igre su izašli Ivanić i Pešić.

61' GOOOOOOOOLLLLLLLL!!!!!!!!! Makabi ponovo vodi. Ovoga puta strelac je Šeri koji je raspalio sa ivice šesnaesterca i matirao golmana Milana Borjana.

60' Prinudna promena u redovima Crvene zvezde, umesto Bukarija u igru je ušao Stefan Mitrović.

56' Izmena u ekipi Crvene zvezde. Iz igre je izašao Aleksandar Katai, a u igru je ušao Slavoljub Srnić.

50' GOOOOOOOOLLLLLLL!!!!!!! Ponovo je strelac Pjero. Makabi je bolje počeo u drugom poluvremenu i stigao do izjednačenja.

47' Žuti karton dobio je Osman Bukari.

46' Nasavljena je utakmica u Izraelu.

PRVO POLUVREME:

45' Kraj prvog poluvremena u Haifi. Fudbaleri Crvene zvezde uspeli su da preokrenu ranu prednost domaćeg i da na poluvreme odu sa sjajnim rezultatom.

39' GOOOOOOOOOOLLLLLLLL!!!!!!!! Kanga se namestio na ivici šesnaesterca nakon što mu je Bukari ostavio loptu i preciznim udarcem savladao golmana Makabija. Potpuni preokret Crvene zvezde u Haifi.

38' Nova pretnja Zvezde preko Bukarija, nema promene rezultata.

35' Kakva šansa za Pešića koji nije uspeo da savlada golmana Makabija.

29' Fenomenalan napad Zvezde, Bukari je promašio sjajnu šansu.

25' GOOOOOOOOOLLLLLL!!!!!!!! Zvezda stiže do izjednačenja. Šutirao je Katai sa ivice šesnaesterca, a lopta je na putu ka golu zakačila Pešića.

18' GOOOOOOOOLLLLLLLLL!!!!!!!!! Makabi vodi 1:0. Haziza je probio po boku, proigrao Pjeroa koji je uspeo da savlada Milana Borjana.

15' Pjero je ušao u šesnaesterac, napravio dobar dribling, ali srećom nije uspeo da uputi udarac.

12' Dobra akcija Crvene zvezde, Bukari je centrirao, uposlio Pešića koji nije dobro zahvatio loptu.

10' Šeri je šutirao pored gola.

2' Prvi opasan napad Crvene zvezde. Bukari je centrirao, ali je protivnički golman stigao do lopte pre Pešića.

1' Počela je utakmica u Haifi.

20:30 - Navijači Crvene zvezde ispunili su tribinu koja im je namenjena na večerašnjoj utakmici.

Delije

Fudbaleri Crvene zvezde ispred sebe imaju jedan od najvažnijih mečeva u ovoj sezoni.

Izabranici Dejana Stankovića izlaze na megdan Makabiju iz Haife u Izraelu u utakmici prvog kola plej-ofa za Ligu šampiona.

Ulog je ogroman, kako takmičarski, tako i finansijski, a sada su poznati su i sastavi timova:

Makabi: Koen – Sandgren, Goldberg, Planić, Kornu – Ali Mohamed, Lavi, Šeri – Haziza, Pjero, David Crvena zvezda: Borjan, Rodić, Milunović, Dragović, Eraković – Kangva, Kanga – Katai, Ivanić, Bukari – Pešić

Trener Crvene zvezde Dejan Stanković smatra pred meč protiv Makabija da nema mnogo nepoznanica i da je njegov tim stigao spreman na megdan.

- Imali smo vremena da prostudiramo jedni druge. Ova utakmica, prvo što je lepa, drugo što je velikog uloga za oba tima. Imamo veliko poštovanje za ekipu Makabija, uradila je veliku stvar, izbacila favorizovani Olimpijakos i sigurno na krilima samopouzdanja dočekuje ovaj meč. Mi smo bili stabilni što se tiče ovih kvalifikacija, krenuli iz trećeg kola, zaslugom kluba iz prethodnih godina, kada je Zvezda bila standardni učesnik evro-takmičenja, tako da... spremni smo došli u Izrael, iako je ovo ovde samo prvo poluvreme. Mislim na tih 90 minuta, jer nas čeka revanš u Beogradu. Moje viđenje ove utakmice je da će hrabrija i opreznija ekipa proći dalje - rekao je trener Dejan Stanković.