AJAKS JE BIO NEMILOSRDAN PREMA RIVALU: Groningen se nije dobro proveo u Amsterdamu, Tadić je opet bio glavni!
Fudbaleri Ajaksa, Foto: EPA/Maurice van Steen

majstor

Ubedljivo najlepši momenat susreta bio je gol Entonija u 28. minutu

Objavljeno: 17:45h

Ajaks je u 2. kolu holandske Eredivizije deklasirao ekipu Groningena rezultatom 6:1 (3:1).

Tim čiji je kapiten i ovog puta bio Dušan Tadić je zadržao maksimalan učinak i izjednačio se sa PSV-om čak i po gol-razlici posle dva meča – 9:3.

Srpski reprezentativac na terenu je proveo 83 minuta, a u 57. je upisao asistenciju za het-trik Stivena Bergvajna.

Tadić je i vlasnik jedinog žutog kartona na utakmici, u 30. minutu.

Strelci za Ajaks bili su Bergvajn tri puta, Entoni, Kenet Tejlor i Stiven Berhuis, dok je jedini pogodak za goste dao Ngonge u 10. minutu.

Ubedljivo najlepši momenat susreta bio je gol Entonija u 28. minutu.