SJAJAN START, PA KOLAPS ČUKARIČKOG! Jedan tim manje u Evropi, Tvente je ipak PREVELIK zalogaj! (VIDEO)
Čukarički - Tvente, Foto: FK Čukarički

kraj

Srpski tim ubedljivo poražen u revanšu

Objavljeno: 21:03h

Fudbaleri Čukaričkog su završili učešće u kvalifikacijama za Ligu konferencija pošto su u revanš meču poraženi od Tventea sa 4:1, što je ukupno 7:2.

Holanđani su u oba meča opravdali ulogu apsolutnog favorita, mada je srpski tim znatno bolje krenuo u Holandiji.

"Brđani" su svim snagama krenuli napred i već posle 7 minuta igre poveli sa 1:0.

Dug pas Bojana Roganovića je pronašao Luku Adžića koji se fenomenalno kretao i našao se u prilici da izbliza ima odličnu priliku za udarac.

To je i iskoristio nekadašnji igrač Zvezde, Anderlehta i Cvolea i pogodio u donji levi ugao.

Nastavili su izabranici Dušana Kerkeza da igraju bez imalo respekta, a nizale su se i šanse.

Međutim, jedna greška je bila dovoljna da "kola krenu nizbrdo".

Krivac je Mohamed Badamosi koji je očajno reagovao. Imao je holandski predstavnik slobodan udarac sa strane, a nakon centaršuta je fudbaler iz Gambije imao laku priliku da je ispuca daleko od šesnaesterca gostujuće ekipe. Umesto toga, loptu je omašio i ona je stigla do Robina Prepera koji donosi svom timu izjednačenje.

U nastavku se igra srpskog predstavnika potpuno raspala. Potpuni preokret je viđen u 34. minutu. Mišel Flap je ostao sam i zatresao mrežu nakon centaršuta Dina Rotsa.

Nisu se predavali fudbaleri Čukaričkog, ali nisu ni imali snage za preokret.

Strelac trećeg gola je grčki talentovani fudbaler Kristos Colis. Pozajmljeni igrač Noriča je nakon pasa Flapa ostao sam na ivici šesnaesterca, nakon čega je uputio udarac koji je umalo ostao na ruci Novaka Mćovića, ali je lopta ipak prešla liniju, i tako u finišu povećao na 3:1.

Činilo se da će to biti konačan rezultat, ali u nadoknadi vremena viđen poker Holanđana koji je kompletirao Colis svojim drugim golom na meču.