SLOVAN IZBACIO DINAMO GOLOM IZ KORNERA U 123'! Maribor eliminisao Šahtjor (VIDEO)
Golman Dinama je završio sa loptom u mreži, Foto: Printscreen/Twitter/@ogy_16

kvalifikacije za ligu šampiona

Defanzivac je možda prevario svog golmana, ali bizarni gol ipak ide njemu "na dušu"

Slovan iz Bratislave plasirao se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona na potencijalno najuzbudljiviji način u istoriji istih.

Slovačka ekipa je slavila protiv Dinama iz Batumija 2:1 nakon što su u prvom meču prvog kola igrali bez golova.

Gol odluke postigao je iskusni Vladimir Vajs u 123. minutu igre i to direktno iz kornera. Doduše, zahvaljujući i velikom kiksu golmana gruzijske ekipe. On je unapred krenuo da pokupi loptu očekivajući centaršut, a njegova samouverenost je koštala ekipu ispadanja.

Za Slovan su igrali i srpski fudbaleri. Ivan Šaponjić je igrao od starta drugog poluvremena, dok je Aleksandar Čavrić bio među starterima i iz igre izašao u 67. minutu.

U preostalim revanšima, Klaksvik sa Farskih ostrva je savladao na domaćem terenu favorizovani Bode Glimt 3:1, ali je norveška ekipa prošla dalje zbog bolje rezultata iz prvog meča.

Dalje je prošao i Ferencvaroš koji je ubedljivo slavio protiv kazahstanskog Tobola koji je nedavno pojačao Miljan Vukadinović iz Vojvodine (5:1), dok je Maribor i u drugom meču pobedio Šahtjor iz Soligorska (2:0).