Mali klub umalo uništio Arsenal, ali je magični Francuz uzeo stvar u svoje ruke! Runi u istoriji! (VIDEO)

fa kup, 3. kolo

Umalo iznenađenje u drugom po značaju engleskom takmičenju

Fudbaleri Arsenala plasirali su se u četvrto kolo FA kupa pošto su posle preokreta pobedili drugoligaša Preston sa 2:1.

OK, znate da Espreso ima aplikaciju. Niste znali da je od danas još bolja!

Preston je poveo u sedmom minutu preko Kaluma Robinsona, a izjednačio je Aron Remzi u 46. minutu.

Pobedu "tobdžijama" doneo je Olivije Žiru u 89. minutu. To je bio njegov četvrti gol u poslednje četiri utakmice.

Arsenal je tako i 21. uzastopnu sezonu prošao u četvrto kolo FA kupa. Ranije danas Mančester junajted je pobedio Reding sa 4:0.

Utakmicu je obeležio kapiten Junajteda Vejn Runi, koji je postigao prvi gol na utakmici a ukupno 249. za klub, čime je izjednačio rekord legendarnog Bobija Čarltona.

Nekolicina premijerligaša završila je danas takmičenje u FA kupu. Trećeligaš Milvol izbacio je Bornmut pošto je kao domaćin pobedio sa 3:0.