MALO JE FALILO DA UAE NAPRAVE PRAVU SENZACIJU: Ipak je Australija u samom finišu meča uspela da održi šanse za SP!
Fudbaleri Australije, Foto: EPA/Noushad Thekkayil

baraž za sp

Već je poznato i u koju će grupu pobednici pomenutih mečeva, Australija ili Peru

U duelu koji je odigran u Kataru u Al Rajanu u okviru četvrte faze kvalifikacija za Mundijal u Aziji, reprezentacija Australije je uspela da savlada Ujedinjene Arapske Emirate sa 1:2.

Irvajn je doveo Australiju u prednost u 53. minutu, da bi Kanedo četiri minuta kasnije uspeo da izjednači rezultat.

Mučila se Australija, ali je uspela preko Ajdina Hrustića golom u 84. minutu da stigne do plej-ofa za plasman na Mundijal.

Dakle, 13. juna u Kataru u Al Rajanu reprezentacija Australije će igrati protiv Perua, pobednik ide na Mundijal, a dan kasnije na istom stadionu igraju Kostarika i Novi Zeland.

Već je poznato i u koju će grupu pobednici pomenutih mečeva, Australija ili Peru će u grupu D Mundijala sa Francuskom, Danskom i Tunisom, dok će pobednik duela Kostarika - Novi Zeland u grupu E sa Španijom, Nemačkom i Japanom.