ŠTA TI, DEČKO, RADIŠ? Dejan Joveljić ispisao ISTORIJU MLS lige! (VIDEO)
Dejan Joveljić, Foto: Twitter/printscreen

POTPUNO LUDILO!

Mladi Srbin sa dva gola i dve asistencije ušao u istoriju Los Anđeles Galaksija, ali i lige

Objavljeno: 09:13h

Fudbaleri Los Anđeles Galaksija pobedili su Ostin 4:1 u meču MLS lige, a duel obeležio je srpski internacionalac Dejan Joveljić koji je ispisao istoriju takmičenja.

Nekadašnji napadač Crvene zvezde, jedini je u takmičenju kojem je uspelo da na jednom meču postigne dva pogotka i upiše dve asistencije, i to, za 33 minuta na terenu.

Koliko je Srbin bio raspoložen za igru vidi se i po tome što je uz dva lepa pogotka, jednu od asistencija izveo popularnim "makazicama".

Kada je reč o samom meču, gosti iz Teksasa su poveli u 53. minutu posle gola Dijega Fagundeza, a posle vođstva, u igru je ušao Joveljić. Usledio je totalni preokret pošto je Joveljić prvo uposlio Ćićarita, petom, i to, posle samo 4 minuta na terenu.

Usledio je i gol za preokret srpskog napadača, kao i novi za ubedljivo vođstvo od 3:1.

Do kraja, Joveljić je asistirao makazicama i tako stavio tačku na odličnu utakmicu.