REAL 14. PUT NA KROVU EVROPE! Kurtoa činio čuda, Vinisijus golom rešio meč! (FOTO)
Fudbaleri Real Madrida pobednici Lige šampiona, Foto: EPA/Friedemann Vogel

Liga šampiona, finale!

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 08:05h

Fudbaleri Real Madrida osvojili su titulu u Ligu šampiona, savladavši u finalu Liverpul sa 1:0.

Strelac pobedonosnog gola za Real bio je Vinisijus Žunior u 59. minutu.

Centralna figura susreta ipak je bio golman prvaka Španije Tibo Kurtoa, koji je činio čuda na golu tima iz Madrida.

1 / 5 Foto: EPA/Yoan Valat

Real je stigao do 14. titule prvaka Evrope u klupskoj istoriji, dok je Liverpul ostao na šest osvojenih trofeja.

DRUGO POLUVREME:

90+5' KRAJ UTAKMICE!!!!!! Real Madrid je 14. put u istoriji postao prvak Evrope u fudbalu.

90+2' Benzema ponovo nije bio sebičan, proigrao je Kamavingu koji je šutirao preko gola.

90' Utakmica je produžena pet minuta.

84' Kontra Reala, nesebičan je bio Benzema koji je želeo da uposli Vinisijusa, malo je nedostajalo da tim iz Madrida duplira prednost.

83' Kurtoa je neverovatan, čini čuda na golu, ponovo je šutirao Salah.

75' Klop je napravio dvostruku izmenu. Iz igre izlaze Alkantara i Henderson, dok su na terenu Keita i Firmino.

69' Nova velika prilika za Liverpul, Salah nikako da savlada Kurtou.

64' Strašan udarac Salaha, ponovo je uspešniji Kurtoa.

59' GOOOOOOOOLLLLL!!!!!!!!! Real vodi 1:0, strelac je Vinisijus Žunior nakon sjajne asistencije Valverdea.

FK Liverpul, FK Real Madrid

58' Liverpul je nastavio i u drugom poluvremenu da igra bolje od Reala, ali za sada nema promene rezultata.

46' Nastavljeno je veliko finale Lige šampiona za sezonu 2021/2022.

PRVO POLUVREME:

45' Kraj prvog poluvremena u Parizu.

42' Benzema je zatresao mrežu Liverpula, VAR proverava da li je gol regularan. Posle nekoliko minuta čekanje ipak je odlučeno da je Benzema bio u ofsajd poziciji tako da ostaje 0:0.

Finale Lige šampiona, FK Liverpul, FK Real Madrid

41' Udarac Hendersona završio je pored gola Real Madrida.

34' Salah šutira glavom posle dobrog čentaršuta, opet brani sjajni Kurtoa.

30' Dugačka lopta bila je upućena ka Benzemi, ali je u poslednjem momentu odreagovao Trent Aleksander-Arnold tako da Real i dalje ostaje bez šuta u okvir gola.

28' Fabinjo je šutirao, ali je lopta završila daleko preko gola.

FK Real Madrid, FK Liverpul, Fabinjo

21' Ponovo je Liverpul bio u velikoj šansi. Mane je šutirao, ali je neverovatni Kurtoa ponovo uspeo da odbrani udarac.

18' Salah je još jednom bio u prilici.

16' Prva velika prilika na utakmici, propustili su je igrači Liverpula, Salah je šutirao, ali je sjajno odbranio Kurtoa.

5' Miran početak meča, uglavnom se igra na sredini terena.

1' Konačno je počelo veliko finale Lige šampiona za sezonu 2021/2022.

31:33 - Igrači su izašli na teren, intonira se himna Lige šampiona.

FK Liverpul
FK Real Madrid

21:25 - Počeo je muzičko-zabavni program.

Liga šampiona, Finale

21:22 - Fudbaleri su se povukli u svlačionice, a novo vreme početka utakmice je 21:36.

21:16 - Fudbaleri Reala takođe su izašli na zagrevanje.

21:14 - Nova informacija glasi da je početak meča ponovo pomeren, ovoga puta novi termin početka finala je 21:30.

21:12 - Igrači Liverpula izašli su na zagrevanje.

FK Liverpul

21:10 - Ispred stadiona je potpuni kolaps zbog prevelikog broja navijača, zbog čega se pretpostavlja da su igrači morali kasnije da dođu do svlačionica. Izveštaji govore da ima čak 30.000 pristalica engleskog kluba i da je njihov dolazak izazvao kolaps.

20:55 - Početak utakmice odložen je iz bezbednosnog razloga. Novi početak planiran je za 21:15.

Liverpul i Real Madrid ove večeri igraju finale Lige šampiona.

Biće ovo i repriza finala od pre četiri godine, kada je Real slavio rezultatom 3:1 u meču odigranom u Kardifu. Taj meč obeležio je fantastičan pogodak Gareta Bejla, ali i velike greške Lorisa Karijusa.

Liverpul će se večeras u Parizu po jubilarni deseti put u istoriji naći u finalnoj borbi za trofej Lige šampiona, i to protiv tima koji najbolje zna kako se “ušati pehari” osvajaja pošto je Real Madrid 13 puta do sada bio šampion Evrope.

SASTAVI TIMOVA:

Liverpul: Alison - Aleksander-Arnold, Konate, Van Dajk, Robertson - Fabinjo, Tijago, Henderson - Luis Dijas, Mane, Salah - Trener: Jirgen Klop.

Real Madrid: Kurtoa - Karvahal, Militao, Alaba, Mendi - Kazemiro, Kros, Modrić, Valverde - Vinisijus, Benzema - Trener: Karlo Anćeloti.

UEFA je za ovo finale delegirala Francuza Klemena Turpana. Njemu će pomagati Nikolas Danos i Kiril Gringor, a četvrti sudija biće Benao Bastijen. U VAR sobi biće Žerom Brisar kome će pomagati Vili Delajo i dvojica Italijana Masimilijano Irati i Filipo Meli.