Napredak - Crvena zvezda, Foto: Starsport

plej-of superlige!

Izabranici Dejana Stankovića ostvarili minimalac u Kruševcu

Objavljeno: 20:31h

Fudbaleri Crvene zvezde su savladali ekipu Napretka u Kruševcu sa 1:0, u okviru pretposlednjeg kola Superlige Srbije.

Od samog starta meč je bio napet, viđeno je nekoliko prekida, a favorizovanim gostima nije polazilo za "nogom" da ugroze gol domaćina.

Bili su bolji rival na terenu, ali do prvog gola su čekali do 33. minuta.

Katai je prošao po levoj strani, ubacio loptu u sredinu, u peterac, Ivanić je kasnio, a Spremo loše reagovao.

FK Crvena zvezda, FK Napredak, Superliga Srbije

Ohi se našao na pravom mestu, na drugoj stativi i lako levom nogom postigao gol.

U samom finišu prvog poluvremena, Gajić je imao šansu da uveća prednost, ali pogodio je samo spoljni deo mreže.

Na isteku 45. minuta igre viđena je prava drama kada je navijaču Kruševljena pozlilo, srećom, ishod je bio srećan.

Odmah na startu drugog poluvremena, mreža se zatresla, ali gol je poništen.

Gajić je dao gol, ali je u akciji koja je prethodila pogotku, Ben, koji se nalazio u ofsajdu, smetao golmanu domaćih, Vasiljeviću.

Drugo poluvreme donelo nam je bolji ritam i tempo, ali ne i nešto mnogo šansi. Prvu narednu, dobru, imao je Eraković, posle kornera Kange.

Šutirao je štoper gostiju glavom odlično, ali je Vasiljević maestralno, refleksno osujetio taj pokušaj.

Do kraja susreta većih uzbuđenja nije bilo, te je Zvezda stigla do nova tri boda, koja su je dodatno pogurala ka odbrani titule.