VELIKO SLAVLJE U AMSTERDAMU MOŽE DA POČNE: Ajaks je po 36. put postao šampion Holandije!
Dušan Tadić, Foto: EPA/Maurice van Steen

svaka čast

Fudbaleri Ajaksa odbranili su titulu i 36. put u istoriji postali šampioni Holandije.

U pretposlednjem kolu na prepunoj areni "Johan Krojf" savladan je Herenven rezultatom 5:0 (3:0), a tri pogotka koja su rano sve rešila viđena su između 19. i 38. minuta.

Iako nije bio strelac, sve je započeo kapiten "kopljanika" i srpske reprezentacije Dušan Tadić asistencijom u 19. minutu za Nika Taljafika.

U 33. minutu je pogodio i Stiven Berghuis, da bi pet minuta kasnije 3:0 doneo Sebastijan Aler iz jedanaesterca.

Ajaks je u nastavku spustio ritam i rutinski priveo utakmicu kraju, ali je u finišu postigao još dva gola.

U 85. se u listu strelaca upisao i Brajan Brobi, da bi u 90. minutu konačan rezultat postavio Edson Alvares.

Slavlje je moglo da počne, mada je ono uveliko bilo pripremljeno unapred.

Još pre meča na ulicama Amsterdama navijači su napravili feštu, kao i na početku same utakmice velikom bakljadom.

Ajaks kolo pre kraja ima 82 boda, četiri više od PSV-a iz Ajndhovena, pa ishod poslednje runde u šampionskoj trci neće biti previše značajan.