VAŽNO JE ZVATI SE DUŠAN! SRBI HARAJU EVROPOM! Vlahović i Tadić ponovo na visini zadatka, Mitar se uspavao! (VIDEO)

Skener "Espresa" nastavlja da prati partije reprezentativaca Srbije, a tokom prošlog vikenda posebno su se istakli Dušan Vlahović i Dušan Tadić.

Jović, Radonjić, Vanja Milinković Savić, Dmitrović i dalje nisu u prvom planu u svojim timovima.

Evo celokupnog učinka "orlova"...

Golmani:

Predrag Rajković - U kratkom vremenskom intervalu primio je tri gola. Nije imao pravu podršku saigrača koji su bili koncentrisaniji na napad. Kod drugog i trećeg gola nije imao nikakve šanse da spreči loptu da mu završi iza leđa. 6.7

Rems je poražen od Rena 2:3.

Vanja Milinković-Savić - Nije dobio priliku za dokazivanje u meču Torina i Milana. Na ovom susretu mreže su mirovale.

Vanja Milinković Savić
Vanja Milinković Savićfoto: Profimedia

Marko Dmitrović - Marokanac Bono je ponovo dobio prednost u odnosu na našeg golmana. Sevilja je slavila protiv Granade 4:2.

Defanzivci:

Nikola Milenković je odigrao ceo meč u pobedi Fiorentine u derbiju protiv Napolija (3:2). Već u 11. minutu je dobio žuti karton zbog faula. 6.6

Stefan Mitrović je odigrao ceo meč za Hetafe, koji je poražen od Real Madrida. 7.0

Nemanja Maksimović je zamenjen u 86. minutu u porazu Hetafea od Real Madrida. 6.9

Nemanja Maksimović
Nemanja Maksimovićfoto: EPA/Javier Blasco

Miloš Veljković je odigrao 90. minuta za svoj Verder u remiju sa Sent Paulijem 1:1. 6.7

Uroš Spajić je odigrao ceo meč za Kasimpašu, dobivši žuti karton u 57. minutu. 6.3

Strahinja Pavlović je igrao svega 15 minuta u remiju Bazela sa Sent Galenom 2:2, ali je posle loših partija uspeo da zaigra na višem nivou. 6.9

Vezisti:

Dušan Tadić

Fudbaleri Ajaksa savladali su roterdamsku Spartu rezultatom 2:1 nakon preokreta u 29. kolu Eredivizije, a srpski reprezentativac Dušan Tadić postigao je gol i zabeležio asistenciju i tako nastavio sa sjajnim partijama 8.6

Dušan Tadić
Dušan Tadićfoto: Profimedia

Sergej Milnković Savić je jedan od najkonstantnijih u timu Lacija, odigrao svih 90 minuta u pobedi 4:1 nad Đenovom.

Ovih dana se najviše priča o transferu i da će biti "žrtvovan" za tim koji se pravi za sledeću srzonu 6.6

Filip Kostić

Proteklog vikenda se u listu strelaca upisao i Filip Kostić, ali to nije bilo dovoljno njegovom Ajntrahtu, koji je na svom terenu poražen sa 2:1 od Frajburga. 7.3

Srpski reprezentativac je postigao gol u 54. minutu kada je poravnao rezultat na 1:1.

Nemanja Radonjić

Srpski reprezentativac, Nemanja Radonjić, nije bio u kombinaciji za tim Benfike.

Fudbaleri Benfike i Sportinga pobedili su istovetnim rezultatom (3:1), u 29. kolu portugalske Primeire, i nastavili trku za liderom Portom.

Aleksandar Mitrović

Aleksandar Mitrovićfoto: Profimedia

Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović danas nije uspeo da postigne gol protiv Koventrija, ispostavilo se da kada Smederevac nije na najvišem nivou, onda ni Fulam ne igra najbolje jer su doživeli sedmi poraz u sezoni Čempionšipa 1:3. 6.4

Dušan Vlahović

Bivši fudbaler Partizana i Fiorentine je mrežu zatresao u meču 32. kola italijanske Serije A, na kom je "staroj dami" doneo pobedu i preorket na gostovanju Kaljariju 2:1.

Dušan Vlahovićfoto: Profimedia

Vlahoviću je ovo 22. gol u sezoni, ali ga je fudbaler Lacija Ćiro Imobile prestigao na listi strelaca italijanskog šampionata.

Vlahović je do gola došao u 75. minutu minutu, čime je timu iz Torina doneo preokret, jer je Kaljari vodio od 10. minuta kada je pogodio Žoao Pedro, da bi u 45. izjednačio De Liht. 7.5

Luka Jović

Ponovo nije dobio šansu, nalazi se na listi povređenih. Umesto da se piše o partijama više se spekuliše o tome gde će nastaviti karijeru. Na listi zainteresovanih su Arsenal, Totenhem i Vest Hem.