SNAŽAN I UBOJIT! "Grobar" krije MAGIJU U NOGAMA! Izvukao trikove od kojih zastaje dah! Šta sprema za Srbiju na SP?
Leandre Tavamba, Foto: Starsport©

KAKVI POTEZI - VIDEO!

Objavljeno: 14:32h

Nekadašnji fudbaler Partizana i kamerunski reprezentativac Leandre Tavamba imao je ključnu ulogu u pobedi svog Al-Tavona na gostovanju Al-Duhailu u prvom kolu Afričke Lige šampiona rezultatom 2:1, pošto je učestvovao kod oba gola.

Al-Duhail je poveo već u sedmom minutu preko Edmilsona Žuniora, ali je samo četiri minuta kasnije Tavamba pravim majstorstvom poravnao rezultat.

1 / 3 Foto: Starsport©

Dobio je loptu u prostor Kamerunac, video je da je golman domaćih bio daleko ispred gol linije i maestralnim lobom iz prvog kontakta sa oko 20 metara izjednačio na 1:1.

Iako je Tavamba poznat kao "razbijač", dobro se zna da mu ni prefinjenost nije strana, a boljeg dokaza od ovog gola nema.

Međutim, to nije bilo sve što je Tavamba uradio. Bližio se kraj utakmice, igrao se 86. minut utakmice, tada je upućena duga lopta prema Tavambi, on se izborio za nju i veoma lepo je "štiklom" ostavio za Alvara Medrana koji je pogodio metu i doneo pobedu saudijskoj ekipi.

Tavamba bi mogao da bude i bitan faktor reprezentacije Kameruna na Svetskom prvenstvu u Kataru, a tome u prilog ide i podatak da je u revanš meču baraža za plasman na Mundijal odigrao 110 minuta protiv Alžira. Podsetimo, Kamerun se nalazi u Grupi G sa reprezentacijom Srbije, Brazila i Švajcarske.