ORLIĆI OSTALI U IGRI ZA EVROPSKO: Golovi Kamenovića i Terzića dovoljni za 3 boda protiv Jermenije!
Mladi fudbaleri Srbije, Foto: Starsport/Peđa Milosavljević

kvalifikacije za ep u21

I dalje su slabi izgledi da mladi fudbaleri Srbije ostavre plasman na EP

Fudbalska reprezentacija Srbije starosti do 21 godine uspela je da ostvari pobedu protiv Jermenije - 2:0 (2:0) u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Na taj način zadržala je šansu da se domogne drugog mesta na tabeli, ali je to i dalje u domenu teorije, pošto Ukrajina ima dva boda više i dva meča manje.

Bilo bi potrebno da Ukrajinci u preostala četiri meča sa Francuskom, Farskim ostrvima, Severnom Makedonijom i Jermenijom ne osvoje više od tri poena, što trenutno deluje kao nemoguća misija, uzimajući u obzir i da Srbija mora da pobedi u obe preostale utakmice.

1 / 3 Foto: Starsport/Peđa Milosavljević

Treba napomenuti da naši rivali za drugo mesto imaju i bolji međusobni skor.

Danas je za pobedu Orlića bilo dovoljno samo jedno poluvreme, pošto su Dimitrije Kamenović u 40. minutu, a potom i Nikola Terzić u drugom minutu nadoknade prvog dela doveli Srbiju do velike prednosti.

U drugom delu susreta, Orlovi su uspeli da sačuvaju prednost i da ne dopuste Jermenima da dovedu meč u neizvesnost. Ovo im je tako bila treća pobeda u kvalifikacijama uz dva remija i tri poraza.

U narednoj rundi Srbija gostuje Francuskoj, da bi u poslednjem kolu ponovo igrali na strani protiv Farskih ostrva.