PREOKRET ENGLEZA NA VEMBLIJU, GOLEADA U DABLINU: Šo i Kejn junaci Albiona protiv Švajcarske!
Hari Kejn postiže gol za pobedu iz penala, Foto: EPA/GEORGIOS KEFALAS

prijateljske utakmice

U centru pažnje srpske javnosti je dvoboj Holandije i Danske kojoj selekcija Srbije gostuje u utorak

Fudbaleri Engleske pobedili su večeras na svom terenu posle preokreta Švajcarsku sa 2:1, u prijateljskom meču.

Povela je Švajcarska golom Brela Emboloa u 22. minutu, da bi Englezi izjednačili preko Luka Šoa u prvom minutu nadoknade poluvremena.

Pobedu Engleskoj doneo je Hari Kejn golom iz penala u 78. minutu.

Takođe u prijateljskom meču, Irska i Belgija su u Dablinu odigrali nerešeno 2:2.

Golove za Irsku postigli su Čidozi Ogbene u 35. i Alan Braun u 85. minutu.

Strelci za Belgiju bili su Miši Batšuaji u 12. i Hans Vanaken u 58. minutu.

Katar je pobedio Bugarsku sa 2:1, dok su Gibraltar i Farska Ostrva odigrali nerešeno 0:0.