NOĆ KOJA ĆE SE PAMTITI ZAUVEK: Ovo je Zvezdin NAJVEĆI preokret, može li istorija da se ponovi protiv Rendžersa?
Dejan Lekić, Foto: Starsport©

SVI TO PRIŽELJKUJU

Te 2009. godine crveno-beli su u trećem kolu kvalifikacija dobili za protivnika ekipu iz Gruzije.

Objavljeno: 17:08h

Crvena zvezda u četvrtak igra revanš meč protiv ekipe Rendžersa u osmini finala Lige Evrope.

Ekipa Dejana Stankovića ima negativan rezultat posle prvog meča, jer su u Glazgovu na Ajbroks parku izgubili sa 3:0 i tako se udaljili od plasmana u četvrtfinale drugog po jačini evropskog klupskog takmičenja u Evropi.

FK Glazgov Rendžers, FK Crvena zvezda

Svi navijači crveno-belih se nadaju preokretu i čudu gde bi Zvezda mogla da prođe, a za to imaju i dobro pokriće jer se to u istoriji dešavalo nekoliko puta

Klub iz Ljutice Bogdana je u svojoj istoriji se nekoliko puta vraćao iz debeloig minusa posle prvog meča. Pamte se dvomeči sa Dinamom iz Berlina, Saragosom, Karl Cajs Jenom, Banjikom iz Ostrave ili sa Kajratom.

Mi ćemo se u ovom tekstu koncetrisati na jedan od najvećih preokreta u istoriji Crvene zvezde. To je onaj čuveni protiv Dinama iz Tbilisija.

Dejan Lekić

Prva utakmica je završena rezultatom 2:0 u korist Dinama i malo je ko verovao da Zvezda može da se vrati iz minusa.

Ni revanš u Beogradu nije počeo kako treba, gosti su odmah poveli, posle samo tri minuta igre Dejan Lekić je ubacio loptu u sopstvenu mrežu.

Ali je Zvezda uspela do kraja poluvremena da preokrene rezultat i na veliku pauzu ode sa prednošću od 3:2, rezultat koji joj ni tad nije garantovao prolazak u narednu fazu.

Na kraju je sve završeno onako kak su navijači crveno-belih priželjkivali. Kadu je iz penala povećao prednost domaćina, da bi gol za erupciju oduševljenja i prolaz u narednu fazu postigao Dejan Lekić u 88 minutu meča.

Ovaj dvomeč i ova pobeda je ostala zapisana u istoriji kao jedna od najvećih u istoriji kluba.

Hoće li se tako nešto desiti u četvrtak veče ostaje nam da vidimo.

Da li će se pojaviti neki novi Lekić koji će obradovati punu Marakanu.