Letonci poslali Srbiju na prvo mesto, Turci protiv Belgije sačuvali obraz! (FOTO)

Grupa D

Ovakav razvoj situacije je izuzetno odgovarao srpskim košarkašima

Slave Letonci, ali slave i Srbi! Rezultat koji smo želeli da se dogodi na utakmici Letonija - Rusija se i dogodio i sada je reprezentaciji Srbije otvoren put ka prvom mestu u grupi.

KOJA JE RAČUNICA SRBIJE? Da li nam je potrebno 1. mesto u grupi i koji nam je lakši put do finala Eurobasketa?

Letonija je napravila veliki preokret u drugom poluvremenu i pobedila "baćuške" 84:69, iako je njen najbolji igrač već posle dve četvrtine imao 4 faula na kontu.

Užasno su odigrali Letonci prvo poluvreme, dok su Rusi kažnjavali svaki propust koji su imali pa su vodili 11 poena prednosti i još kada je Kristapsu Porzingisu u završnici druge četvrtine dosuđen četvrti faul, delovalo je kao da je pobeda "zbornaje komande izvesna".

Međutim, u drugoj polovini meča totalni preokret situacije na parketu. U odsustvu faulovima opterećene prve zvezde, Letonci su zaigrali više timski, povukao ih je Janis Tima i istopili su prednost protivnika već do kraja treće deonice.

U četvrtom periodu nisu ništa menjali u svojoj igri i prednost im je stigla i do maksimalnih 15 poena koliko je ostalo na kraju meča.

Najbolji pojedinac na meču bio je Janis Tima sa 22 poena, a pratili su ga Šmits i Porzingis sa po 11 poena. Kod Rusa po običaju najefikasniji Šved sa 21 poenom, a Mozgov je postigao 16.

U poslednjoj utakmici dana Turska je pobedom protiv Belgije obezbedila plasman u narednu fazu takmičenja.

Veoma bitna pobeda za domaćina ove grupe koji je dominirao tokom čitave utakmice.

Korkmaz je u timu Turske postigao 14 poena, dok su Erden i Mahmutoglu dodali po 12.

U timu Belgije jedini dvocifreni bili su Van Rosom sa 13 i Žile sa 10 poena.

Srbija je u drugoj utakmici dana bila bolja od Velike Britanije rezultatom 82:68.