Nemci istorijskom i prvom pobedom nad Italijanima posle 18 penala izborili polufinale! (FOTO) (VIDEO)

TREĆE ČETVRTFINALE

Prvi put posle toliko godina da su "Panceri" slavili protiv "Azura" na velikim takmičenjima
Objavljeno: 00:01h

Fudbaleri Nemačke po prvi put su uspeli da savladaju Italiju na velikim takmičenjima, i to na kakav način! Posle boljeg izvođenja penala 6:5, a 1:1 u prvih 90, odnosno 120 minuta, izabranci Joakima Leva eliminisali su sjajne "Azure" i plasirali se u polufinale Evropskog prvenstva u Francuskoj.

Imamo intervenciju godine: Neverovatno je kako je Florenci sačuvao mrežu Italijana! (VIDEO)

U prvom poluvremenu uglavnom su se igrale taktičke igre. Italijani su na startu susreta napravili opsadu protivničkog gola i nametnuli inicijativu koja je trajala desetak minuta, a onda se situacija preokrenula.

Nadmudrivali su se, ali bez golova. Ipak, sama igra na terenu bila je odlična, stoga publika nije bila u tom segmentu razočarana.

Ušlo se u drugo poluvreme na obe strane ambiciozno, jer su shvatili i jedni i drugi da su sposobni da ugroze gol ovog drugog tima te se nisu štedeli u surovima napadima mahom po strani.

Florenci je obeležio start drugog dela kada je neverovatnom intervencijom sprečio Nemce da dođu do prednosti.