Istorijski derbi između Švedske i Danske pripao Ibrakadabri i saigračima! (VIDEO)

biće pakleno u revanšu

Prvi meč u Geteborgu na stadionu "Ulevi" dobila je reprezentacija Švedske, a Danci su poraženi sa 2:1

Fudbalska reprezentacija Švedske je u prvom meču baraža za EURO 2016 savladala velikog rivala Dansku sa 2:1, golovima Forsberga i Ibrahimovića. Obe ekipe su statistički bile gotovo izjednačene, ali je domaćin uspeo da nadigra suseda. Krajem prvog dela igre Forsberg je na asistenciju Lustiga doneo prednost Švedskoj. Pet minuta u nastavku je prošlo, i dosuđen je penal za domaćina, a siguran sa bele tačke bio je Zlatan Ibrahimović. Ipak, Danci su sebi golom u 80. minutu obezbedili nešto lakši revanš preko Jorgensena, kojem je asistirao Poulsen. Revanš meč između dve ekipe igra se 17.11 u Danskoj. (Espreso.co.rs)