BUDUĆNOST SE PROVUKLA! Nidam mogao da presudi Podgoričanima ali nije imao sreće!

Zamalo!

Četvrta utakmica igraće se u sredu u "Topolici"

Objavljeno: 12:30h

Budućnost je u dramatičnoj završnici uspela da pobedi Mornar rezultatom 88:87 (30:23, 24:16, 20:18, 14:30), čime je sprečila gostujuću ekipu da u Podgorici, u hali Morača osvoji prvu titulu u istoriji, i produžila sebi život u ovoj seriji. Sve je bilo u rukama Barana nakon što je Nikola Ivanović sedam sekundi pre kraja je promašio oba slobodna bacanja. To je otvorilo mogućnost Dereku Nidamu da donese Baranima veliko slavlje, ali je promašio trojku sa preko osam metara. Četvrta utakmica igraće se u sredu u "Topolici".

Budućnost je većim delom meča igrala mnogo bolje nego u prethodna dva susreta, već u prvom poluvremenu imala je 18 poena prednosti (49:31), da bi u nastavku dodatno povećala tu prednost, zaključno sa košem Seada Šehovića za 82:61, iz kontre u 34. minutu. Tada su rezerve Mornara započele seriju, koja je do 38. minuta otišla na nestvarnih 21:1. Vođstvo Budućnosti svedeno je na samo 83:82, ali šampion ABA lige je u penal-završnici, uprkos brojnim nepreciznostima, nekako uspeo da pobedi i makar odloži primopredaju trona.

BONUS VIDEO: Jeziv pad Branka Lazića, ali on je ustao kao da ništa nije bilo