SRBIJA POBEDOM ZAVRŠILA MUNDOBASKET: Pala je Češka za peto mesto na Svetskom prvenstvu!
Srbija igra za 5. mesto meč protiv Češke, Foto: Dado Đilas

mundobasket, meč za 5. mesto

Sva dešavanja sa ovog meča možete da pratite uz "lajv-blog".

Objavljeno: 16:20h

Srbija je 5. na Mundobasketu!

Orlovi su u poslednjem meču na Mundobasketu savladali Češku rezultatom 90:81 i tako koliko-toliko popravili utisak posle ispadanja u četvrtfinalu od Argentine.

Naši košarkaši prekinuli su niz osvajanja medalja na velikim takmičenjima, a uz to nisu uspeli ni da se direktno plasiraju na Olimpijske igre, za koje će morati da igraju dodatne kvalifikacije.

Srbija je protiv Češke odigrala čudan meč, s puno oscilacija, a na kraju je dodala gas u poslednjoj četvrtini i zasluženo došla do pobede.

Još jednom fenomenalnu partiju odigrao je Bogdan Bogdanović, koji je meč završio sa učinkom od 31 poena, četiri skoka i tri asistencije.

SRBIJA: Birčević 1, Bjelica 3, Bogdanović 31, 4sk, 4 as, Gudurić 3, Jokić 7, 14sk, 7 as, Jović 12, 7sk, 6as, Lučić 5, Marjanović 3, Micić, Milutinov 14, 7sk, Raduljica 7, Simonović 4.

ČEŠKA: Auda 16, Balvin 12, 10 sk, Bohačik 6, Hruban 9, Križ 2, Paliza 3, Peterka 14, Pumprla 4, Satoranski 13, 6as, Šilb, Širina 2, Vjoral

Orlovi se bore za 5. mesto
Orlovi se bore za 5. mesto foto: Dado Đilas

Podsetimo, finale između Argentine i Španije je na programu u nedelju, kao i duel za treće mesto gde će se sastati Australija i Francuska.

7. minut - Sjajan alej-up Jokića za Milutinova! 86:70 je za Srbiju i veoma smo blizu osvajanja 5. mesta.

4. minut - Bogdanović! Nova trojka za + 18!

3. minut - Poeni Jokića su naterali selektora Češke da zatraži tajm-aut. Velika prednost Srbije - 79:64

1. minut - Simonović pogađa i povećava prednost Srbije na +9 - 71:62

III ČETVRTINA

9. minut - Konsolidovali smo se malo u trećem delu i zaigrali mnogo bolje.

7. minut - Malo koševa za sada, ali Srbija ima prednost.

4. minut - Prvi koševi Jokića na ovom meču. Srbija je na tri poena zaostatka na polovini treče deonice, a u narednom napadu Jović postiže trojku i poravnava na 58:58.

2. minut - Pet poena Bogdanovića za samo nekoliko sekundi! Srbija hvata priključak na startu treće četvrtine.

II ČETVRTINA

10. minut - Vratila se Srbija u finišu prvog dela. Marjanović je iskoristio jedno slobodno bacanje, ali je Satoranski imao otvoren put do koša i pogodio za konačan rezultat prvog poluvremena - 51:40

7. minut - Nova trojka Češke! Bohačik je pogodio za 44:30.

6. minut - Raste prednost Češke! +10 za veliko iznenađenje ovog šampionata - 38:28

5. minut - Kad je teško, Bogdanović! Novi poeni sjajnog košarkaša Kingsa, ali Češka i dalje vodi rezultatom 32:28.

3. minut - Trenuci brze košarke na obe strane. Raduljica postiže svoj 6. poen na meču i smanjuje na 29:25. U narednom napadu je nesportsku grešku zaradio Stefan Birčević.

2. minut - Pumprla pogađa i donosi novu prednost Česima na startu druge četvrtine od 24:21

I ČETVRTINA

10. minut - Završena je prva četvrtina! Nerešeno je posle prvog dela igre - 20:20.

8. minut - Ponovo Bogdanović pogađa za tri poena! Sjajan njegov nastup na Mundobasketu iako je Srbija podbacila i nije uspela da se domogne borbe za medalju. Raduljica je ubacio četiri poena za kratko vreme i povećao prednost naše reprezentacije u finišu prvog dela - 20:17.

5. minut - Lepo se snašao Bogdanović u reketu i uspeo da poentira, ali već u sledećem napadu Satoranski pogađa trojku i smanjio rezultat na 11:10.

3. minut - Milutinov koristi odličan pas Bogdanovića i zakucava! Vodi Srbija 7:2 u uvodnoj fazi meča.

1. minut - Bogdanović je namestio ruku i pogodio prvu trojku na meču za 3:0.

14:00 - Počela je utakmica između Srbije i Češke!