FRANCUSKA JE PRVAK SVETA! Bombe Mbapea i Pogbe srušile san hrabrih Hrvata u jednom od najluđih finala ikada! (FOTO)

MUNDIJAL, finale

Sva dešavanja sa finala Mundijala mogli ste da pratite uz naš "lajv-blog"

Svet je dobio novog prvaka u fudbalu!

To je reprezentacija Francuske koja je na stadionu Lužnjiki savladala Hrvatsku rezultatom 4:2 i tako se okitila titulom prvaka sveta.

Počelo je veoma konfuzno, a prvi do gola stigli su Francuzi u 16. minutu meča nakon slobodnog udarca gde je Mandžukić bio najviši u skoku ali je skrenuo loptu glavom u svoju mrežu.

Do izjednačenja se nije puno čekalo, pošto je Ivan Perišić svojim trećim golom na šampionatu poravnao rezultat na 1:1 u 28. minutu igre pošto se najbolje snašao u šesnaestercu i sjajnim udarcem poslao loptu u donji desni ugao gola Francuske.

A, onda - penal.

Perišić je nakon centaršuta Antoana Grizmana iz kornera igrao rukom, sudija nije bio siguran pa je odlučio da pogleda VAR snimak i na kraju dosudio kazneni udarac za Francusku. Grizman je preuzeo stvar u svoje ruke i sigurnim udarcem po sredini gola doneo novo vođstvo reprezentaciji Francuske od 2:1.

Do kraja prvog dela nije bilo većih uzbuđenja, ali ostaje utisak da je Hrvatska bila bolji rival u prvom poluvremenu.

Drugo poluvreme počelo je šutem Grizmana, a Ante Rebić je odgvorio odličnim udarcem ka golu Francuske, te zadao nove muke Ljorisu koji izbija loptu u korner.

Kilijan Mbape je u 50. minutu pobegao Domagoju Vidi i neverovatnom brzinom stigao do gola Subašića, ali ponestalo mu je snage za završni udarac. Nekoliko trenutaka kasnije desio se prekid pošto je nekoliko navijača upalo na teren, a sve se brzo smirilo pravovremenom reakcijom ljudi obučenih za ovakve slučajeve.

Francuska je do novog gola stigla u 59. minutu posle sjajnog šuta Pola Pogbe koji je pronašao put do nebranjenog dela mreže Danijela Subašića. Trikolori su se trgli iz letargije i krenuli ozbiljno u napad.

Nije se dugo čekalo na novi gol Francuza. Kilijan Mbape je ostao neometan na ivici kaznenog i odmerenim ali jakim udarcem po zemlji pogodio mrežu Hrvatske za ubedljivu prednost od 4:1.

Kakva ludnica. Samo dva minuta kasnije Ljoris je dobio loptu, a Mandžukić je bio ispred njega, ali francuski golman se spetljao i bukvalno dodao loptu hrvatskom napadaču u noge koji je refleksno postavio stopalo i smanjio na 4:2.

Do kraja susreta Hrvatska pokušavala da još jednom ugrozi gol Ljorisa, ali bez uspeha. Francuska je zatvorila sve prilaze golu i uspela da sačuva rezultat koji im je doneo novu Zlatnu Boginju.

Veoma čudan meč za titulu sa mnogo grešaka na obe strane, i neverovatna otvoreno utakmica za jedno finale Mundijala, ali Francuska je na kraju ipak došla do svoje druge titule prvaka sveta, prve posle 1998. godine, a Hrvatska ima šta da slavi - najveći uspeh u istoriji.

Vidimo se u Kataru, 2022. godine.

Sva dešavanja sa finala Mundijala možete da pratite uz naš "lajv-blog".

KRAJ: Francuska je prvak sveta!

90' - Još pet minuta nadoknade

86' - Još samo nekoilko minuta, Fekir pokušava iz daljine, Subašić siguran

80' - Ofanzivna Hrvatska pokušava da napadne Francusku u preostalih deset minuta meča

75' - Nalet Hrvatske koja se ne miri sa porazom, do kraja je ostalo još 15-ak minuta.

SVE JE STALO: Kako izgleda Zagreb u trenutku finala Mundijala

69' - GOOOL: Mandžukić se iskupio za autogol! Ljoris je katastrofalnom greškom dozolio Hrvatima da dođu do drugog gola i smanje na 4:2

SLAVLJE: Francuzi počinju da prave šou posle verovatno nove titule prvaka sveta

65' - GOOOL: Mbape pokazuje kakav je majstor! Francuska vodi 4:1, a Hrvatska se nalazi pred katastrofom!

64' - Reprezentativci Hrvatske moraju da idu na sve ili ništa. Ostalo je još pola sata do kraja meča

59' - GOOOL: Pogba sjajnim udarcem dovodi Francuze u vođstvo od 3:1! Udarac sa ivice šesnaesterca Danijel Subašić je ispratio samo pogledom!

FEŠTA: Hrvati u Zagrebu navijaju uz pratnju orkestra

54' - Prva izmena kod "trikolora" Nzonzi umesto Kantea

PREKID: Nekoliko "uniformisanih" navijača upalo je na teren i prekinulo meč, ali ništa vredno pomena pošto su brzo izbačeni sa stadiona

52' - Koliko je samo brz Kilijan Mbape. Sjajni Francuz je lako zaobišao Domagoja Vidu, pokušao da ugrozi gol Subašića, ali kao da je izgubio snagu za završni udarac

49' - Panika u redovima Francuske. Rebić, Perišić i Mandžukić izluđuju odbranu "trikolora" i zadaju im nove muke na početku drugog dela.

48' - Šut Rebića sa leve strane iskosa! Ljoris sjajno interveniše!

POLUVREME: Francuska - Hrvatska 2:1

45+' - Perišić je najopasniji igrač Hrvatske u ovom meču, malo je falilo da ponovo zapreti golmanu Francuske

DALAS NAVIJA: Francuzi sa boravkom u Americi takođe posmatraju finale Mundijala

45' - Igraće se još tri minuta, a Vida je bio pred golom Ljorisa, ali nije uspeo da zahvati loptu i pošalje je u mrežu

44' - Rakitić izvodi drugi korner za Hrvatsku, Umtiti izbija loptu u još jedan udarac iz ugla. Pritisak "kockastih" u ovim trenucima

DILEMA: Da li je posle prvog pogotka Francuske možda bio ofsajd? Procenite sami.

39' - GOOOL: Grizman sa bele tačke ponovo dovodi Francuze u prednost!

36' - PENAL: Sudija Pitana je pogledao VAR snimak i dosudio jedanaesterac za Francusku. Potpuno neočekivano otvoren meč na Lužnjikiju

LUDNICA: Zagreb gori posle gola Perišića

28' - GOOOL: Perišić izjednačuje rezultat! Kakva utakmica, a ni pola sata se ne igra u Moskvi!

22' - Hrvati i dalje igraju ofanzivno, ne predaju se usled primljenog gola. Očekuje nas sjajna predstava!

PARIZ: Plato ispred Ajfelove kule prepun je navijača koji posmatraju finale Mundijala

15' - GOOOL: Francuska je povela autogolom Mandžukića! Kakav šok za Hrvate!

4' - Ante Rebić šalje dobar centaršut, ali Rafael Varan reaguje ispred Marija Mandžukića. Nedugo zatim Hrvati dolaze i do prvog udarca iz ugla, Luka Modrić centrira, a Olivije Žiru izbacuje loptu sa ivice peterca.

17:00 - Sudija je dao znak za početak finalnog meča Mundijala

SVEČANO ZATVARANJE: Mundijal još samo danas na programu, a evo kako su se Rusi potrudili da ovekoveče ovaj trenutak

POKLON: Kolinda je poklonila dres Hrvatske sa brojem 9 prvom čoveku Rusije Vladimiru Putinu

ZANIMLJIVOST: Na svakih 20 godina osvajač Mundijala bude reprezentacija koja to nikada nije učinila

POZNATI SASTAVI: Selektori su odabrali najboljih 11 sa kojima će započeti utakmicu svih utakmica

Francuska: Loris, Pavar, Varan, Umtiti, Ernandez, Kante, Pogba, Mbape, Grizman, Matuidi, Žiru.

Hrvatska: Subašić, Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić, Brozović, Modrić, Rakitić, Rebić, Mandžukić, Perišić.

STATISTIKA: Čak 2.59 golova po meču je prosek ovog Mundijala uz 11 autogolova. Najviše ih je postigla Belgija (16), dok je Panama sa 13 primljenih najlošija selekcija u tom segmentu

PRIVILEGIJA: Jedina žena na klupi Hrvatske je Iva Olivari koja je PR reprezentacije, a zanimljivost vezana za nju je da je kao bivša teniserka uspela da pobedi Štefi Graf, ali je zbog povrede šake morala da prekine tenisku karijeru

KROZ ISTORIJU: Francuska i Hrvatska sastali su se četiri puta u svojoj istoriji, a Galski petlovi uspešniji su sa dve pobede, a dva meča završena su nerešenim rezultatom

FUN FACT: Kilijan Mbape je tek treći tinejdžer koji igra finale Mundijala

ZAGREVANJE: Za što manje stresa

PROGNOZER: Medved je odabrao svog favorita

ATMOSFERA: Navijači su već na ulicama i iščekuju početak finala