FUDBAL SE IPAK NE VRAĆA KUĆI: Modrić skinuo Šukera iz kuće slavnih, Hrvatska slavi najveći uspeh u svojoj istoriji! (FOTO) (VIDEO)

mundijal, 1/2 finale

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz naš "lajv-blog"

Objavljeno: 22:40h

Poznat je drugi finalista Mundijala!

Reprezentacija Hrvatske savladala je selekciju Engleske sa 2:1 posle produžetaka i tako se pridružila Francuskoj u finalu koje će se odigrati u nedelju od 20 časova na Lužnjikiju.

Počelo je odlično za Engleze koji su sjajnim golom Tripijea iz slobodnog udarca u četvrtom minutu igre došli u vođstvo. Tim Gereta Sautgejta je od starta napao Hrvatsku i polovinu prvog dela su vodili glavnu reč na meču uz povremene pokušaje "kockastih" da ugroze gol Pikforda.

Kejn se u 31. minutu našao u sjajnoj situaciji da savlada Subašića, ali iz dva puta nije uspeo da poveća vođstvo, da bi samo nekoliko trenutaka kasnije Ešli Jang sjajno reagovao i u poslednjem trenutku skinuo loptu sa noge Ante Rebića koji je bio u izglednoj poziciji za pogodak.

Lingard je pokušao u 36. minutu lucidnim udarcem, a lopta odlazi pored gola hrvatskog golmana, kao i Vrsaljkov pokušaj iz 43. minuta koji završava preko prečke, a do kraja prvog dela nije bilo većih uzbuđenja pa je reprezentacija Engleske sa rezultatom 1:0 otišla na odmor.

U nastavku Hrvati su zaigrali malo agresivnije, a Rakitić je u 60. minutu pokušao iz daljine mada nije bio ni blizu izjednačenja. Voker je nekoliko minuta ranije zaradio javnu opomenu zbog sprečavanja Hrvatske da izvede aut kako bi se njegovi igrači vratili na svoje pozicije.

Perišić je u 66. minutu iz dobre pozicije "opalio" po lopti, ali pogađa Kajla Vokera koji traži lekarsu pomoć i meč je na kratko bio prekinut.

Samo dva minuta kasnije - izjednačenje. Sjajan centaršut Vrsaljka, a najbolji u kaznenom prostoru bio je Ivan Perišić koji glavom šalje loptu iza leđa Pikforda.

Hrvatska je mogla do preokreta! Najraspoloženiji fudbaler u selekciji suseda Perišić u 72. minutu ponovo u glavnoj ulozi, ali stativa spašava Pikforda i sve Engleze pravog šoka, Rebić u nastavku nije uspeo da iskoristi odbitak.

Sautgejt je pokušao da ubrza igru svog tima ubacivanjem Markusa Rašforda u 72. minutu igre, a Džesi Lingard pet minuta kasnije iskosa da ubacuje loptu pred sam gol Subašića, ali nikoga nema da postavi nogu i postigne pogodak.

Do kraja regularnog dela Mandžukić je imao sjajnu situaciju kada je snažnim udarcem opalio ka golu Engleske, ali je Pikford bio na pravom mestu dok je poslednju šansu za Albion imao Kejn ali ništa bitno se nije desilo posle njegovog udarca glavom.

Megvajer je u 98. minutu imao sjajnu priliku posle kornera, ali Sime Vršaljko spašava siguran pogodak sa gol linije. To je bilo sve u prvom produžetku gde je bilo očigledno da se nijedna ekipa ne zaleće što je sasvim normalno u ovom periodu meča.

A, onda, preokret - Mandžukić je doveo radost Hrvatskoj golom u 108. minutu meča posle užasnih reakcija Vokera i Stounsa. Najveći uspeh u istoriji hrvatskog fudbala posle 1998. godine i trećeg mesta u Francuskoj. Do kraja meča Kramarić pokušava da stavi tačku na plasman u finale, ali neuspešno.

Nerealan uspeh reprezentacije Hrvatske koja će igrati u nedelju finale sa Francuskom od 20 časova.

KRAJ MEČA: Hrvatska je u finalu Mundijala posle pobede nad Engleskom od 2:1!

121' - Došlo je do čarki između Rakitića i Alija, sve se ubrzo smirilo

120' - Četiri minuta nadoknade do istorijskog uspeha Hrvatske

DELIRIJUM: Zagreb gori posle gola Mandžukiča

115' - Brozović šutira pravo u Pikforda, ostaje 2:1

108' - GOOOL: Mandžukić dovodi Hrvatsku u vođstvo. 2:1 za reprezentaciju Zlatka Dalića, katastrofalna reakcija Stounsa i Vokera

107' - Mandžukić se ponovo našao u šansi na asistenciju Perišića, ali Pikford ponovo na visini zadatka

99' - Sime Vršaljko spašava gol posle udarca Megvajera

96' - Rebić dobija žuti karton, drugi za reprezentativce Hrvatske na ovom susretu

POSETA: Skoro 80.000 navijača na Lužnjikiju

GLEDAĆEMO PRODUŽETKE: Posle 90. minuta igre rezultat je 1:1, Hrvatska će i treći put igrati još 30 minuta

92' - Kejn pokušava glavom od zemlju, gol aut. Još minut do kraja regularnog dela meča.

84' - Perišić je izuzetno motivisan! Ovoga puta šutira preko gola

83' - Dobar pokušaj Mandžukića, siguran Pikford

DOMINANTNI: Engleska u drugom poluvremenu ima samo jedan udarac na gol, dok je Hrvatska tim koji diktira tempo u ovim trenucima

77' - Lingard upućuje centaršut u peterac, niko od engleskih fudbalera nije bio blizu da samo postavi nogu i ubaci loptu u mrežu

LUDNICA: Ovako su Hrvati u Zagrebu proslavili gol Perišića

73' - Kockasti stežu obruč oko gola Engleske, ovo podseća kao na početnih 20 minuta utakmice kada su izabranici Gereta Sautgejta pleli mrežu oko Subašića.

72' - Au, Hrvatska je mogla do preokreta! Perišić ponovo u glavnoj ulozi, ali stativa spašava Pikforda i sve Engleze pravog šoka, Rebić u nastavku nije uspeo da iskoristi odbitak.

68' - GOOOL: Perišić kruniše dobru igru pogotkom. Vrsaljko je uputio sjajnu loptu za vezistu Intera. Očekuje nas spektakl do kraja.

64' - Perišić snažno ka golu Pikforda, Voker se sjajno postavlja i sprečava verovatno pogodak za izjednačenje Hrvatske

ZAGREB UŽIVO: Trg Bana Jelačića pun je navijača koji se nadaju najvećem uspehu reprezentacije Hrvatske u istoriji

FUDBAL SE VRAĆA KUĆI: 30 hiljada navijača na Hajd Parku u Londonu posmatra ovu utakmicu

NEGODUJU: Zvižduci za Domagoja Vidu kad god primi loptu! Tako ga Rusi sa tribina časte za povike "Slava Ukrajini".

57' - Dobar napad Engleza, Lovren se sjajno snašao

55' - Žuti karton za Vokera, jer nije dozvolio Hrvatima da odmah izvedu aut.

46' - Počinje drugo poluvreme u Moskvi

45' - POLUVREME: Engleska-Hrvatska 1:0

ZBUNJEN: Mališan ne zna za koga da navija

36' - Lingard je pokušao u 36. minutu lucidnim udarcem, a lopta odlazi pored gola hrvatskog golmana.

FUN FACT: Hrvatska je u sva tri meča eliminacione faze primila prva golove, da bi na kraju ipak izašla kao pobednik.

33' - Jang u poslednji čas izbija loptu sa noge Rebiću koji je bio u odličnoj poziciji za gol.

30' - Kejn se našao sam pred Subašićem, ali iz dva pokušaja neuspeva da postigne svoj sedmi gol na Mundijalu.

ŽURKA: Evo kako su navijači u Londonu koji prate utakmicu preko video bima reagovali kada je Tripije doveo Gordi Albion u vođstvo:

23' - Perišić pokušava, ali suviše mlako za bilo kakvo uzbuđenje

21' - Ali za Kejna, a Strinić i odbrana prave dobru ofsajd zamku. Ostaje 0:1.

13' - Englezi ne daju Hrvatima da dišu, sve više se stiska obruč oko gola Subašića, a ovako je Tripije savladao golmana Monaka

4' - GOOOL: Tripije maestralnim slobodnim udarcem dovodi Englesku u vođstvo već na startu meča!

3' - Prekršaj nad Alijem na 20 metara od gola Hrvatske, slobodan udarac za Engleze

20:00 - Meč je počeo! Večeras ćemo saznati drugog finalistu!

JOŠ SAMO MALO: Atmosfera na stadionu i zagrevanje fudbalera