13. DAN MUNDIJALA: Zakazan derbi u osmini finala, Argentina-Francuska! Hrvati se sastaju sa Dancima! (FOTO)

Svetsko prvenstvo 2018. godina

U grupi C Francuzi su se potrudii da overe prvo mesto pošto su sa Dancima, kao po dogovoru, odigrali 0:0. I Danci su prošli dalje. Peru je pobedio Australiju sa 2:0 i tako izbacio Kengure sa Mundijala, a sebi odbranio čast..

Leo Mesi daje gol
Leo Mesi daje gol foto: Reuters

Argentina je golom bukvalno u sam smiraj meča došla do drugog mesta u grupi i pobede nad Nigerijom od 2:1, a Hrvatska je istim rezultatom slavila nad Islandom.

Prvoplasirani Vatreni igraće sa Dancima, drugoplasirani Argentinci sa Francuzima u osmini.

16h Danska - Francuska

16h Australija - Peru

20h Island - Hrvatska

20h Nigerija - Argentina

Podsećamo, da smo u ponedeljak dobili dva para osmine finala, a to su Portugalija - Urugvaj i Španija - Rusija.

Sva dešavanja tokom današnjeg dana na Mundijalu možete da pratite u našem "lajv blogu".

GOTOVA SU OBA MEČA! Hrvatska i Argentina su u osmini finala! I jedni i drugi su slavili sa po 2:1!

U poslednjim momentima je i Havijer Maskerano zavredio posekotinu arkade i krv po licu.

86' - ARGENTINA DOLAZI DO PREDNOSTI I VEROVATNO DO OSMINE FINALA! Strelac gola je Markos Roho.

85' - Sjajan šut Eteba iz slobodnog udarca sa nekih 25 metara, ali ništa od toga.

83' - Argentini fali jedan gol, u slučaju ovog rezultata na meču Hrvatska - Island, a Islandu trebaju još dva, u slučaju ovog rezultata na meču Argentina - Nigerija. Veliku priliku je sada imao Odion Igalo, ali mu je golman Armani, debitant u reprezentaciji Argentine, sjajno odbranio.

75' - Šta je sada promašio Odion Igalo. Velika šteta za Nigerijce.

74' - Ribari su dobili penal! Gilfi Sigurdson siguran sa bele tačke! Hrvatska - Island 1:1.

69' - I dalje je sve isto, Hrvati i Nigerijci su pred osminom finala, ako sve ostane ovako.

59' - Nigerija napada preko Ahmeda Muse, koji muči Argentince u ovim momentima. Šta je sada uradio Maskeranu bilo je smešno, bukvalno će defanzivcu Gaučosa biti potreban "kosmodisk" posle ovoga.

57' - Ako ostanu ovi rezultati, Hrvatska i Nigerija idu u osminu finala.

53' - Hrvatska vodi 1:0! Milan Badelj postiže pogodak koji Island tera na treće mesto.

50' - IZJEDNAČENJE! Viktor Mouzes postiže gol sa bele tačke.

49' - Maskerano ni posle šest godina nije naučio da igra štopera kako valja. Napravio je penal nad Balogunom, gurao ga je sa leđa, slično kao Švajcarci Mitrogola (napomena, on je bio jedan, a njih dvojica).

POLUVREME NA OBA MEČA! Samo jedan pogodak viđen je za sada, videćemo hoće li ih biti još!

44' - Umalo da Iheanačo iskoristi veliku grešku Markosa Roha, ali ništa od toga. Mogao je Čakir ovde da svira i indirekt, jer je Roho podigao nogu iznad glave nigerijskog napadača.

40' - Finbogason je imao najbolju šansu na utakmici do sada, dobio je loptu od Gilfija na ivici 16-erca, ali ju je poslao tik pored leve stative gola hrvatskog čuvara mreže Lovrea Kalinića.

34' - Odličan šut Mesija iz slobodnjaka, pogodio je stativu.

32' - Argentinci napadaju li napadaju, Hrvati i Islanđani smorili fudbal, tek pokoji izlet Islanđana unapred .Gilfi je bio taj koji je imao opasan šut iz slobodnjaka pre dva minuta,

Inače, da bi uz ovaj rezultat na meču Argentina-Nigerija Island prošao dalje, mora da postigne bar jedan gol (nebitno da li će biti 1:0, ili 1:1)

14' - Mesi je u svom stilu probio bunker Nigerije, dobio loptu, i desnom nogom je poslao u gol Superorlova. 1:0 vodi Argentina!

11' - Argentina je počela meč dobro, ali Nigerijci se za sada solidno brane, dok je meč Hrvata i Islanda veoma miran. Valja napomenuti da Hrvatima ne igraju četiri, pet standardnih igrača iz prve postave.

1' - Mečevi su počeli!

Reprezentacije Argentine i Nigerije
Reprezentacije Argentine i Nigerije foto: AP

19.52 - Igrači su izašli na teren i polako se sve sprema za prvi zvižduk odlučujuće borbe u grupi C.

Maradona luduje na tribinama.

Dijego Maradona u transu
Dijego Maradona u transu foto: Reuters

19.18 - Evo sastava svih timova za večerašnje odsudne mečeve.

19.00 - Ako vas zanima iz koja dva razloga nas se Brazilci plaše pred sutrašnji duel, to možete da saznate OVDE i OVDE.

Utakmica Brazil - Srbija u sklopu priprema Selesaa za Mundijal 2014. u Brazilu, na kome Orlovi nisu učestvovali foto: Fonetap

GOTOVE SU OBE UTAKMICE! Posle remija od 0:0 i Francuska i Danska su prošle u osminu finala, Peru i Australija i pored pobede Južnoamerikanaca idu kućama!

90' - Najdosadnije fudbalsko popodne u Rusiji. Nijedna prava šansa na oba terena još od Gererovog gola, a sada je Mbape imao priliku da šutira sa peterca, no, taj šut je izblokiran.

50' - Gerero postiže gol za 2:0 kojim Peru brani čast, a Australija će sada na svojoj koži osetiti kako je bilo Srbiji 2010. godine, kada nas je pobedila iako za njih meč nije imao gotovo nikakav takmičarski značaj.

POČELO JE DRUGO POLUVREME!

POLUVREME!

32' - Prilika za Francuze, šut iz daleka, ali ništa... Imali su na drugom terenu i Australijanci šansu, ali od svega samo ofsajd. Slaba prva poluvremena na oba meča.

18' - Peru vodi sa 1:0 iako je Australija imala inicijativu! Strelac je Kariljo, asistent Gerero! Francuzi i Danci udaviše fudbal, Olivije Žiru je imao jedinu polušansu na meču!

16.30 - Francuzima je dovoljan i jedan bod da se dokopaju prvog mesta protiv Danaca, dok Danci ne smeju da izgube da ne bi strepeli da li će Australija sa potrebnom gol razlikom pobediti Peru.

DANSKA - FRANCUSKA 0:0

Danska: Šmajhel, Dalsgard, Kjer, Kristensen, Strajger, Jorgensen, Dilejni, Eriksen, Sisto, Kornelius, Brajtvajt.

Francuska: Mandanda, Sidibe, Varan, Kimpembe, Ernandez, Kante, Nzonzi, Dembele, Grizman, Lemar, Žiru.

AUSTRALIJA - PERU 0:0

Australija: Rajan - Risdon, Sejnsburi, Miligan, Behič - Jedinak, Muj - Leki, Rogić, Kruse - Jurić.

Peru: Galese - Advinkula, Ramos, Santamarija, Trauko - Tapija, Jotun - Kariljo, Kueva, Flores - Gerero.