ŠPANIJA JEDVA IŠČUPALA BOD PROTIV MAROKA: S prvog mesta ih je u osminu finala odveo evrogol Aspasa i VAR! (FOTO)

Mundijal 2018. godine, grupa b

"Crvena furija" će u osmini finala igrati protiv domaćina Rusije

Objavljeno: 23:01h

Španija nije pobedila Maroko, čak bi se reklo i da se spasila poraza, odigravši 2:2 i na taj način obezbedivši sebi plasman u osminu finala Svetskog prvenstva.

Uh kakav je to bio susret u Kalinjingradu, gde su Marokanci dokazali da su zaslužili mnogo više i da su nesrećno poraženi u prva dva meča, pa čak i pokazali daleko više od nekih timova koji će nastaviti takmičenje u osmini finala.

Prštalo je u susretu Španije i Maroka u svakom smislu
Prštalo je u susretu Španije i Maroka u svakom smislu foto: AP

Visili su u jednom momentu i Španci za prolaz u osminu finala, ali su na kraju ipak stigli čak i do prve pozicije u grupi zbog više datih golova, pa će u osmini finala igrati protiv drugoplasiranog tima iz grupe A, a to je reprezentacija Rusije.

Kalid Butaib postiže gol za vođstvo Maroka
Kalid Butaib postiže gol za vođstvo Maroka foto: Reuters

Sjajno su otvorili meč Afrikanci kada je Kalid Butaib iskoristio poigravanje Ramosa na sredini terena, oduzeo mu loptu, stuštio se ka golu i onda je lagano plasirao pored De Hee za rano vođstvo 14. minutu.

Međutim, nije to dugo potrajalo jer je samo pet minuta kasnije proradio mozak Andresa Inijeste, idealno je uposlio Iska, a ovaj zakucava loptu pod prečku.

Isko na asistenciju Inijeste izjednačava rezultat
Isko na asistenciju Inijeste izjednačava rezultat foto: Reuters

Razvila se nakon toga igra, pretili su i jedni i drugi, mada mnogo više igrači u crvenim dresovima, dok se zakuvalo i malo na terenu, pa je sudija svaki čas morao da smiruje uzavrele strasti.

Izuzetno uzavrela atmosfera na meču, u duelu Serhio Buskets i Fajsal Fažr
Izuzetno uzavrela atmosfera na meču, u duelu Serhio Buskets i Fajsal Fažr foto: AP

I onda novi hladan tuš za "crvenu furiju" kada je En Nesiri u 81. minutu zaboravljen ostao kao duh na petercu, skočio je visoko posle kornera po pogodio mrežu Davida de Hee.

Jusef En Neziri postiže drugi gol za vođstvo Maroka
Jusef En Neziri postiže drugi gol za vođstvo Maroka foto: EPA/Armando Babani

Počelo je tada da gori pod nogama izabranicima Fernanda Jera, krenuli su na sve ili ništa i opet su na kraju u prvom minutu sudijske nadoknade stigli do izjednačenja i spasili se poraza.

Fajsal Fažr je bio najrotoborniji u reprezentaciji Maroka
Fajsal Fažr je bio najrotoborniji u reprezentaciji Maroka foto: Reuters

Sjajno je Jago Aspas izbegao ofsajd zamku najpre, što je potom dokazano i na pregledanom VAR snimku, i onda u maniru najvećih majstora petom prosledio loptu u mrežu za izjednačenje i veliku radost.