KAKAV MEČ! Saudijci rasplakali Salaha u 95. minutu uz promašeni penal! Tužan oproštaj Egipta od Mundijala! (FOTO)

Mundijal 2018. godine, grupa A

Bila je to vrlo zanimljiva utakmica, iako nije imala rezultatskog značaja, a posebna pažnja je bila usmerena na golmana Egipta El Hadarija

Objavljeno: 18:27h

Častan oproštaj Saudijske Arabije od učešća na Svetskom prvenstvu, a užasan povratak Egipta na veliku scenu posle 28 godina pauze, jer su zabeležili sva tri poraza u Rusiji.

Sjajan meč dve ekipe koje nisu imale nikakve šanse da se izbore za prolazak grupe, završen je pogotkom u 5. minutu sudijske nadoknade u mreći "faraona", te su tako Saudijci došli do trijumfa 2:1.

Mohamed Salah tuguje zbog trećeg poraza Egipta na Svetskom prvenstvu
Mohamed Salah tuguje zbog trećeg poraza Egipta na Svetskom prvenstvu foto: Reuters

Bila je to vrlo zanimljiva utakmica, iako nije imala rezultatskog značaja, a posebna pažnja je bila usmerena na golmana Egipta El Hadarija koji je nastupom na ovom meču postao najstariji učesnik Mundijala u istoriji.

Esam El Hadari najstariji igrač na Svetskim prvenstvima ikada
Esam El Hadari najstariji igrač na Svetskim prvenstvima ikada foto: Reuters

Počeli su mnogo bolje "faraoni" i to im se isplatilo u 22. minutu kada je njihov najbolji igrač, Mohamed Salah izveo majstoriju i iskoristio kiks odbrane i golmana Saudijaca, pa sjajnim lob udarcem postigao gol za 1:0.

Mohamed Salah postiže gol
Mohamed Salah postiže golfoto: Reuters

Međutim, tada se probudila ekipa sa najvećeg poluostrva na svetu i krenula da napada, međutim, nikako nisu uspevali da nađu put lopti do gola, čak ni kada su u 39. minutu dobili penal.

Muvalad je šutirao, a El Hadari jedan od najsrećnijih dana svoje karijere krunisao odbranom.

El Hadari brani penal igraču Saudijske Arabije
El Hadari brani penal igraču Saudijske Arabije foto: Reuters

Ali tu nije bio kraj dešavanjima u prvom poluvremenu jer je nakon toga u sudijskoj nadoknadi ponovo dosuđen jedanaesterac za Saudijce. Fahad je pao nakon što ga je u kaznenom prostoru štoper Egipta povukao za dres, sudija je zatražio konsultaciju od VAR-a, pogledao snimak i pokazao na "belu tačku".

Al Faradž postiže izjednačujući gol sa penala
Al Faradž postiže izjednačujući gol sa penala foto: Reuters

Ovog puta je siguran izvođač bio Al Faradž i tako doneo izjednačenje, a kako se na kraju ispostavilo, sudijska nadoknada je bila srećna za njega i njegovu reprezentaciju.

Al Davsari postiće gol za pobedu Saudijske Arabije u 95. minutu
Al Davsari postiće gol za pobedu Saudijske Arabije u 95. minutu foto: Reuters

Razlog za to je što su do pobede nad Egiptom stigli u 5. minutu sudijske nadoknade u drugom poluvremenu kada su izveli sjajnu akciju u šesnaestercu protivnika, lopta je došla do Davsarija i ovaj šutirao od stative u gol za veliko slavlje na jednoj i tugu Mohameda Salaha i saigrača na drugoj strani.