Engleska isprašila Panamu! Identična gol razlika za poslasticu poslednjeg kola! (FOTO)

MUNDIJAL 2018, 2. KOLO

Izabranici Gareta Sautgejta ispratili su ekipu iz Centralne Amerike sa šest golova u mreži i nakon dva kola imaju identičan skor i gol razliku (8:2) sa selekcijom Belgije, sa kojom se sastaje u poslednjem kolu grup G.

Reprezentacija Engleske ubedljivo je savladala Panamu rezultatom 6:0 u drugom kolu Mundijala.

Engleska je povela u osmom minutu pogotkom Džon Stounsa. Defanzivac Mančester Sitija glavom je poslao loptu u mrežu nakon centaršuta Kjerana Tripijea kornera.

“Gordi Albion” je udvostručio prednost u 22. minutu iz jedanaesterca. U kaznenom prostoru je oboren Džesi Lingard, a Hari Kejn je sigurno izveo najstrožu kaznu.

Engleska je nastavila da koristi svaku priliku i u 36. minutu bilo je 3:0. Džesi Lingard je sjajnim udarcem sa oko 20 metara savladao Haimea Peneda.

Do poluvremena su Englezi postigli još dva gola. Prvo je Stouns došao do svog drugog gola na meču, kada je odbijenu loptu nakon pokušaja Rahima Sterlinga prosledio u mrežu. Potom je to učinio i Hari Kejn, ponovo sa bele tačke. Prethodno su u duelu bili upravo Kejn i Godoj.

Hari Kejn je postao najbolji strelac dosadašnjeg dela šampionata sa pet pogodaka u 62. minutu. Napadač Totenhema malo je srećno došao do gola, jer ga je lopta nakon pokušaja Rubena Loftusa-Čika pogodila u petu i prevarila Peneda.

Panama je ipak ispisala istoriju na ovom meču, jer je došla do prvog gola na Mundijalima. Strelac je bio Felipe Baloj u 78 minutu, koji je sjajno reagovao nakon slobodnog udarca Rikarda Avilje i drop-kik udarcem savladao Pikforda.