11. DAN MUNDIJALA: Nemci se vratili iz mrtvih golom za pobedu u nadoknadi! Meksikanci i Belgijanci na putu za osminu finala! (FOTO) (VIDEO)

Svetsko prvenstvo 2018. godina

Sva dešavanja sa današnjih mečeva ste pratili uz naš "lajv-blog"

Objavljeno: 22:37h

Završen je i 11. dan Svetskog prvenstva u Rusiji i to ponovo šokantnom pobedom izvojevanom u sudijskoj nadoknadi. U petak su to uradili Švajcarci protiv Srbije, a sada Nemci protiv Švedske.

Prvi meč dana završen je ubedljivom pobedom Belgije nad Tunisom i tako su izabranici Roberta Martineza izborili plasman u osminu finala.

U drugoj utakmici Meksiko je bio bolji od Koreje sa 2:1 i tako se približio prvoj poziciji u grupi.

Nemačka je u 95. minutu stigla do pobede nad Švedskom i izbegla da već posle grupne faze kao svetski prvak završi takmičenje.

Belgija - Tunis 5:2 (3:1)

Meksiko - Južna Koreja 2:1 (1:0)

Nemačka - Švedska 2:1 (0:1)

Sva dešavanja sa današnjih mečeva ste pratili uz naš "lajv-blog".

90+5 - GOOOL! Kakva ekstaza na stadionu! Toni Kros donosi pobedu Nemačkoj u petom minutu nadoknade vremena. Šutirao je direktno iz slobodnog nudarca i uhvatio Robina Olsena na spavanju.

Toni Kros postiže gol za pobedu
Toni Kros postiže gol za pobedu foto: Reuters

90+1 - I neće lopta u gol! Strašan udarac Branta ali lopta pogađa stativu.

Julijan Brant pogađa stativu
Julijan Brant pogađa stativu foto: Reuters

88. minut - Kakva odbrana Olsena! Gomez mu je šutirao sa nekoliko metara pod prečku, ali panterskom intervencijom golman Švedske čuva svoju mrežu.

Olsen brani šut Marija Gomeza
Olsen brani šut Marija Gomeza foto: AP

82. minut - Crveni karton za Džeroma Boatenga, Nemci ostaju sa igračem manje na terenu! Defanzivac je brutalno startovao na Berga, a sudija Marčinjak posle konsultacija sa kolegama koje prate VAR mu dodeljuje drugi žuti karton.

Džerom Boateng dobija crveni karton
Džerom Boateng dobija crveni karton foto: EPA/FRIEDEMANN VOGEL

75. minut - I Šveđani su zapretili, dobra šansa, sjajan udarac, ali Nojer je na mestu.

60. minut - Opsedaju Nemci gol Šveđana, šanse su imali Rojs i Verner.

Marko Rojs u šansi
Marko Rojs u šansi foto: Reuters

48. minut - GOOOL! Konačno Nemci stižu do toliko željenog pogotka i izjednačenja. Marka Rojsa je pogodila lopta u koleno i odbila se u mrežu Šveđana.

Marko Rojs postiže gol za izjednačenje
Marko Rojs postiže gol za izjednačenje foto: EPA/Friedmann Vogel

46. minut - I sada u poslednjem minutu prvog poluvremena Nojer je spasio "pancere" da potpuno ne kapituliraju. Markus Berg je odlično šutirao glavom, ali je golman Nemačke krajnjim naporom odbranio njegov udarac.

Manuel Nojer brani sjajan udarac Markusa Berga
Manuel Nojer brani sjajan udarac Markusa Berga foto: Reuters

38. minut - Šansa za Nemačku, udarac Gundogana, ali odlična odbrana Olsena.

Šansa za Tomasa Milera
Šansa za Tomasa Milera foto: Reuters

32. minut - GOOOL! Ola Toivonen postiže fenomenalan pogodak za vođstvo Švedske i potpuni šok za Nemačku. U slučaju da izgube ovu utakmicu svetski prvaci će biti eliminisani već u grupnoj fazi.

Ola Toivonen postize gol
Ola Toivonen postize gol foto: Reuters

Sastavi Nemačke i Švedske:

Nemačka: Nojer, Kimih, Boateng, Ridiger, Hektor, Rudi (od 31. Gundogan), Kros, Draksler, Miler, Rojs, Verner.

Švedska: Olsen, Lustig, Lindelef, Grnakvist, Augustinson, Klason, Larson, Ekdal, Forsberg, Berg, Toivonen.

90' - Kraj meča: Meksiko - Južna Koreja 2:1

90+' - Son postiže sjajan gol za Južnu Koreju sa više od 20 metara. Ali, nije bilo dovoljno za nešto više.

75' - Ostalo je još 15-ak minuta do kraja susreta. Meksiko će po svemu sudeći proslaviti još jedan trijumf na Mundijalu, posle Nemačke pašće i Koreja.

68' - Na terenu je Rafael Markez, čovek koji igra svoj peti Mundijal

66' - GOOOL! - Čičarito povećava prednost i vodi Meksiko ka osmini finala

Malo statistike: Meksiko je imao 269 dodavanja i uspešnost 89 odsto, Južna Koreja samo 128 dodavanja i tek nešto više od 60 odsto uspešnosti.

45' - Meksiko na poluvremenu vodi sa 1:0, golom Karlosa Vele.

Srpski sudija Milorad Mažić sudi bez greške ovaj susret, a penal koji je dosudio je potpuno regulara zbog igranja ruke reprezentativca Južne Koreje.

26' - GOOOL! - Meksiko je poveo 1:0. Gol sa bele tačke je postigao Karlos Vela!

Ovaj meč sudi srpski arbitar Milorad Mažić.

16:45 - Podsećanje na duel ovih reprezentacija sa SP u Francuskoj pre 20 godina:

16:15 - Sastavi Meksika i Južne Koreje:

Kraj meča: Belgija - Tunis 5:2

93' - GOOOL! - Goleada u Moskvi! Tunis smanjuje na 5:2 u poslednjim trenucima meča preko Hazrija.

90' - GOOOL! - Batšuaji pogađa za 5:1. Ubedljiva pobeda Belgije na meču sa Tunisom.

81' - Miši Batšuaji je pogodio prečku sa dva metra. Ovo je za sada bio promašaj turnira.

Zanimljiva situacija: Naime, sudija je hteo da dosudi penal za Belgiju posle prekršaja nad Lukakuom, ali fudbaler Junajteda je prišao sudiji i odgovorio ga od te odluke. Pravi fer-plej potez, ali da li bi učinio isto pri nekom drugom rezultatu?! :)

51' - GOOOL! - Azar postiže svoj drugi gol! Velikih 4:1 za Belgiju!

45' - Završeno je prvo poluvreme. Belgija ima prednost od 3:1, zahvaljujući golovima Azara i Lukakua koji je postigao dva pogotka.

45' - GOOOL! - Ponovo Lukaku! 3:1 za Belgiju.

17' - GOOOL! Ooo, kakav meč! Tunis preko Brona smanjuje na 2:1 samo minut posle pogotka Lukakua.

15' - GOOOL! Lukaku već na početku susreta donosi lepu prednost svojoj reprezentaciji.

6' - GOOOL! Azar postiže gol za 1:0

5' - Jedanaesterac za reprezentaciju Belgiju.

14:00 - Počeo je meč. Lukaku je imao prvu priliku na utakmici, ali ništa bitno se nije dogodilo.

13:45 - Podsetimo se meča ovih reprezentacija sa Mundijala 2002. godine:

13:00 - Evo sastava: